Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én egy srác vagyok, "felnőtt...

Én egy srác vagyok, "felnőtt baba" szindrómával. Hogyan érjem el a homoszexuális barátomnál, hogy ne bántson állandóan emiatt a tulajdonságom miatt?

Figyelt kérdés

Azért írtam így, mert ez egy egyszerűbb megfogalmazás, a többség számára is érthető.


Valójában nem kisbaba szerepet szeretek eljátszani, hanem olyan 6-7 évesnek érzem magam ilyenkor.


A pszichológusommal kiderítettük miért van ez. Számomra ez egy mód a mindennapok kipihenésére. Én így vonulok félre, zárom ki a világ gondjait és pihentetem az idegrendszeremet ( Asperger szindrómám van), hogy hetente pár alkalommal regresszálok és egy olyan tudatállapotot idézek vissza, amikor még kicsi voltam, nem volt semmi gondom, bajom stb. Nincs köze ennek a szexualitáshoz, ez tényleg egyfajta pihenő a mindennapok nehézségeitől.


Ilyenkor mesét nézek, színezgetek, játszom mint kiskoromban. Szeretek plüssel aludni, és mesét hallgatni, illetve aranyos pólókat, ruhákat hordani. Ez biztonságot ad nekem. Ha valaki partenerem benne, az még jobb.


Nem vagyok valami beszarás mániás alak, aki azon élvezkedik hogy pelenkát hord, és becsinál, nekem ez teljesen másról szól. - Ezt azért írtam le, mert van ilyen ember is sajnos.


VISZONT!


Amikor nem űzöm, akkor teljesen normális, átlagos ember vagyok, részt veszek a társadalmi életben, senki nem mondaná ezt meg rólam. Sajnos azonban a legjobb barátom, akit már majdnem 10 éve ismerek, nem tudja elfogadni ezt. Undorodik tőlem, azt akarja, hogy megváltozzak. Sokszor közli velem, hogy kényszergyógykezelne legszívesebben, persze az én érdekemben. Mondja azt is, hogy a pszichológusom hülye volt és ezt gyógyszerezni kéne. Nagyon sok csúnya, bántó és rossz szót kapok tőle azért amilyen vagyok. Mit tehetek? Ő meleg, az normális, de én nem vagyok az emiatt, hanem súlyosan elmebeteg vagyok szerinte.


Hiába mondtam, hogy valaki elmegy inni a kocsmába, és úgy lazul el, én pedig így, nem érdekli. Mit tehetek?


2019. júl. 10. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Probálj erröl a barátodról leválni. Asoergereseknek néha nehéz az igazi barátokat a régi ismeretségektől elválasztani. Kérd ebben a pszichológus segítségét.
2019. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Hát én mindig nézek meséket Minimaxon, és szeretem a cuki ruhákat, kiegészitőket ( inkább az animés, filmes karakterekkel pl. Harry Potter), sőt mese készítéssel is szeretnék foglalkozni, én nem gondolnám annyira furának magam, csak olyan elfogadható mértékben. :D


Szerintem is a barátoddal van a probléma inkább.

2019. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tudod időzíteni a regresszív szeánszaidat, akkor próbáld meg ne a barátoddal átélni őket. Nem is kell tudnia róla. Ahogy neki sem feltétlenül kell megosztani veled a kalandjait, amennyiben az téged zavar. Így persze szerintem egy idő után majd megfeledkeztek a másikról, ha csak a felszínes témákkal törődtök, nem osztoztok élményeken.
2019. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam vele ezt megosztani. Ő viszont rendszeresen közli velem hogy az ánusza így fáj, úgy fáj és ömleszti nekem a meleg képeket.... engem ez zavar, így én is szoktam egyszer 1-1 képet beszúrni, de arra teljesen kiakad.
2019. júl. 11. 17:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez DID(Dissociative personality disorder) amit sokszor összetévesztenek a skizofréniával, pedig ez az a betegség ami több személyiséggel jár.

Ez betegség, méghozzá súlyos. Persze, hogy nem vagy egy mániás fétis őrült :)

2019. júl. 18. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!