Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió vagy OCD?

Depresszió vagy OCD?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves srác vagyok. Kb. 1 éve lettem hipochonder, betegségektől szorongtam, majd mentális betegségektől tartottam, mostanában pedig a haláltól, elmúlástól. Amióta van ez az időszak nagyon szorongok, lehangolt vagyok, nagyon ritkán érzek eufóriát szerintem 1 héten 1 kezemen megtudom számolni hányszor érzem azt az igazán euforikus boldogságot. Van mikor a 2 hetit is.. Múlthéten mesélte anyukám, hogy egy fiatal srác öngyilkos lett a városunkban és nem tudok másra gondolni, minthogy mivan ha énis depressziós leszek és végzek magammal? Azért gondolok OCD-re mert az már fiatalabb koromban beköszönt amikor mindennap takaritottam mindenhol a lakásban fiú létemre ami elég viccesen hangzik na meg mai napig 5x rángatom meg az ajtót, hogy jól bezártam-e. De viszont arra is gondolok, hogy tényleg a depressziótól vannak ezek az öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim.. Mondjuk akkor nem tudom miért váltanak ki szorongást a gondolatok, értelmetlen lenne..

Szerintetek?

Ja meg elkerülés végett jártam pszichológushoz de ez most kezdődött és amióta a halálfélelmem elmúlt nem mentem.



2019. júl. 23. 04:22
 1/1 anonim ***** válasza:

OCD: obszesszív-kompulzív viselkedészavar.

A gondolataid obszesszívek. Azok a kényszergondolatok. Ezek amik miatt hipochondernek néznek. A kényszergondolataid ezek a "mi van ha" kezdetűek, amiktől nagyon szorongsz. Amik kiváltják a kompulzív viselkedésformákat(kényszercselekedeteket). A szorongás a kényszergondolataid miatt van, és ezek miatt,(hogy elmúljanak, megnyugodj) kényszercselekedeteket hajtasz végre.

Pszichiáter, antidepresszáns és szorongásoldó kezelés szükséges


Üdv, egy többek közt OCD-s 18/l

2019. júl. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!