Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achilles ín gyulladás miatt...

Achilles ín gyulladás miatt ugye nem fogjak begipszelni a lábam?

Figyelt kérdés

Itt a kérdések között több embernél is olvastam, hogy begipszeltek a labat Achilles in gyulladása miatt.

Ezt miért kell gipszelni?

Délután megyek magandokihoz mert nagyon fajnak a labaim, tudom hogy ez a bajom mert visszatérő sajnos.



#gipsz #Achilles gyulladás
2019. aug. 7. 13:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Két hete vagyok gipszben de nem tudom megszokni. Kateterem van, felkelni nem lehet. Nekem parnakkal magasra polcoltak a labaimat, így kell fekudnom, elvileg pénteken mehetek haza, előtte gipszet fognak cserélni.

De ha nem kelhetek fel, hogy megyek ki WC-re otthon?

Egyik szobatarsam tegnap mikor mehetett haza sarkat kapott a gipszeire és mankóval ment haza. Lehet hogy nekem is ezért gipszelik át mert tesznek fel rájuk sarkat?

2019. aug. 21. 13:01
 12/18 anonim ***** válasza:

Te nem fogsz két het után jarogipszet kapni.

Én 2,5 hetet feküdtem bent mire hazaengedtek. De ugyanúgy fekvőgipszben. Nekem is volt átgipszeles távozás előtti nap. Fogytak már a labaim, azért kell cserélni hogy jól rögzítsen és ne mozogjanak a labaid.

Nekem kéthetente kontroll van, nézik a gipszeket. Ha laza akkor csere van. Én nagyon felek a mutettol ezért nagyon vigyázok, fekszem magasra polcolt lábakkal. Szar a gipsz de muszáj..

Nekem lesz jaro is de az elvileg már csak a biztonság kedvéért van hogy ne teljes terhelést kapja rogt9n a láb. Az meg 3-4 het lesz es utána lehet elfelejteni a gipszeket..

2019. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
És hogy jutsz majd haza? Ott valaki el tud majd látni? Jó nehéz lehet eddig és ennyit feküdni főleg nyáron. Tolószékben nem lehet kimenni valami vízpartra?
2019. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mentő hazavisz ilyenkor. Nekem már jarogipszem van, mindkét lábamon. Sarok van a gipszeken és mankóval tudok lassan menni rajta.

Mivel nagyon rosszul nézek így ki és szégyellem is én nem megyek így sehova.. Kontrollra megyek be csak. Oda tolószékben visznek be, hiába jarogipsz, ezt se szabad annyira terhelni.

A kórházban is megnéznek így hogy mindkét lábam gipszben mintha soha nem lattak volna ilyet, kínos nagyon.

2019. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi kínos a gipszben. Mindenkivel megtörténhet, nincs miért szégyenkezni. Menj ki nyugodtan
2019. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mindenki megszabadult már a gipsztől?
2019. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Más megoldás nincs erre csak a gipsz?? Mindkét lábamat egyszerre nem engedem begipszelni..
2020. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Vagy meg is műtik. De azután ugyanúgy gipszelnek. Ha mindkét lábad érintett, akkor mindkettőt.

Van választásod, mert ha nem tesznek gipszbe, nem gyógyulsz meg, de ezzel csak azt ered el hogy műteni kell és gipszben leszel az is lehet hogy tovább..

Ha nem olyan rossz a helyzet, pár hétig viseled a csizmákat es rendbe jössz.

2020. ápr. 29. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!