Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achillesz in gyulladás miatt...

Achillesz in gyulladás miatt kinek tették gipszbe a labat?

Figyelt kérdés

Holnapra van idopontom magándokihoz.

A kórházban voltam már, ott állapította meg a gyulladást az orvos és azonnali teljes tehermentesítést javasolt, azaz mindkét lábamat azonnal gipszelni akarta.

Én ezt nem vállaltam, nekem ez durvának tűnik fekvőgipszben lenni emiatt és nem tehetem meg a munkám miatt sem hogy hetekig fekszem.

Viszont egyre jobban fajnak. Próbálom pihentetni, mikor felpolcolom éjszakára akkor reggelre jobb kicsit. De kb csak addig míg nem megyek par percet..

Kinek mit csinaltak vele?


2019. okt. 17. 21:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom nézi e még valaki.. Ezt komolyan begipszelik? :O

Csütörtökön voltam dokinál, keddre beutalt a kórházba, azt mondta ott is megvizsgál a kolléga majd és elmondja mit lát jónak..

Mindkét lábam érintett, egyelőre be vagyok fáslizva és fekszem. De gipszről nem volt szó :O Mindkét lábamat csak nem tehetik ilyen miatt gipszbe, ráadásul hetekre.. De ha gipszre lenne szükség azt csak mondta volna.

2020. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

De megtehetik és ha szükséges mindkét labadat gipszbe teszik.

Én először a kórházban voltam, ott azonnal gipszelni akart az orvos, nem mentem bele, elmentem magándokihoz. Na ő átnézte a vizsgálati eredményeimet, megvizsgált ő is és írt egy beutalót, amiben kérte mindkét lábam gipszelését teljes tehermentesítését, azaz fekvőgipsz.. Másnap reggel bementem, ott egy harmadik orvos újra megnézett, a vizsgálóból már tolószékben vittek a gipszelőbe. Utána 5 napig bent tartottak, csak feküdni lehetett. Otthonra beszereztünk egy toloszeket, de főleg feküdni kell.

Nekem 7 hétig tartott a fekvés, utána még 6 hét járógipsz volt. Járógipsz sem lesz kellemes, de muszáj, mankóval tudtam járni már.

Nagyon rossz hónapokig gipszben lenni, feküdni, de ez így gyógyul meg. Hozza fogsz szokni, egy idő után már nem fognak fájni a labaid sem.

Jarogipszet nekem a felénél cserélték, járni kellett kontrollra és a 6. héten végre mondta az orvos, hogy leveszi. Utána lesz furcsa hogy nincs gipsz.

Nekem most újra faj és megyek majd orvoshoz. Reménykedem hogy nem kell újra gipszelni, de ha igen, akkor vállalni fogom, nem tudok mást tenni, ezt pihentetni, rögzíteni kell.

2020. ápr. 12. 12:47
 13/17 anonim ***** válasza:

A kórházi orvos fekvőgipszet javasolt, mindkét lábamat gipszbe is tették rögtön vizsgálat után. Csak június végén veszik le, több mint 2 hónapot kell kibírnom így.

Lesz kontroll 3 hetente, olyankor mit csinálnak? Átgipszelnek? Bár a magánrendelésre kell mennem, ott nem tud gipszelni. Akkor mit csinál? Gipszben nem tud vizsgálni.. Viszonylag bonyolult lesz így járni 3 hetente mert rá nem allhatok így tolószékben visznek amit nagyon kihagynék, megnéznek a két gipsz miatt is.

2020. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nekem is volt kontroll gipszben kéthetente. Ez gipszkontroll, azt vizsgálja az orvos, hogy jól tart e a gipsz, kérdezte tőlem, hogy vagyok, fáj e, gipszcserét kérek e. Nekem cserélték a fekvőgipszet is közben másikra, mert már lötyögött.

Engem is tolószékben vittek kontrollra, ez ilyen. Sőt még a járógipsz alatt is, mert nem tudtam annyira sokat mankózni.

Járógipszeket még többször fogjak nézni, illetve szinten azonnal átgipszelnek, ha muszáj már vagy kéred.

2020. ápr. 25. 13:03
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom ezt más hogy bírta ki, de én nem tudom mit csinálok így több hónapon keresztül. Utálom ezt a két rohadt nehéz gipszet és a tehetetlen fekvést.

Az is lehetetlen hogy az ember ne lépjen rá. A párom nem tud emelgetni, át kell ulnom valahogy a tolószékbe is.. fekvőgipsz de én nem tudom kikerülni hogy ne álljak rá.

Ráadásul azt mondta az orvos és a gipszelőben is azzal biztattak hogy ugyan nagyon rossz hogy mindkét lábamat gipszbe kell tenni de el fog múlni a fájdalom ahogy felkerül a gipszcsizma. Én nem ezt tapasztalom, nekem fáj és a gipsz sem kellemes, nagyon rossz érzés, nehéz és nem tudok mozogni..

2020. ápr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Fekvőgipszre tilos rálépni! A gipszelőben találkoztam egy szinten ingyulladas miatt gipszelt sraccal. Újra kellett gipszelni, mert rálépett a fekvőgipszre ami eltört. Nagyon lecseszte a gipszmester, utána ő nagyobb csizmát is kapott.

Sima fehér gipszed van gondolom. Majd a járógipsz jobb lesz, azt adnak már könnyített gipszet is.

De ha nem izegsz mozogsz hanem csak felpolcolva pihenteted a lábaid akkor nem érzed a súlyát.

És igen a gipsz nem egy kellemes viselet, de ha muszáj akkor muszáj.

A fájdalom el fog múlni 1-2 hét után! Azért vagy fekvőgipszben hogy pihentesd a labaid. Én egész nap feküdtem, a lábaim alá párnákat tettem, minél magasabban legyenek. Nekem így kényelmes volt azért. Nem mozgattam ide-oda a gipszeket, nem emelgettem. Nem a gipsztől fog lemenni a gyulladás hanem a teljes nyugalomtól.. a gipszcsizma azért kell hogy ne tudd mozgatni.

Ha nem pihensz akkor felesleges az egész és annál később is fogják levenni. Vagy műteni kell majd.. Ami után ugyanúgy szigorú fekvőgipsz van.

2020. ápr. 27. 12:19
 17/17 anonim ***** válasza:

Gipszmester vagyok. Fekvőgipszre ráállni tilos!

Nem véletlenül és jó kedvből teszünk gipszbe két lábat egyszerre. Tudom, hogy mennyire rossz érzés a gipsz, nekem autóbaleset miatt került 5 éve mindkét lábam és az egyik karom is vállig gipszbe. De muszáj volt.

Neked a gyulladás miatt pihentetned kell a lábad. Még jobban mintha törés miatt lennel gipszben.

Szigorúan feküdni kell, a gipszelt lábakat megtámasztva párnákkal és nem mozgatni, emelgetni a gipszelt lábakat.

2020. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!