Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészséges csak...

Mennyire egészséges csak SZÉNSAVAS vizet inni minden nap?

Figyelt kérdés

Már kb 1 éve csak szénsavas vizet iszok és igazából arra vagyok kíváncsi, hogy melyik a jobb? A szénsavas vagy a mentes?

Napi kb 2 litert iszok meg.



2019. júl. 25. 12:15
 1/10 anonim válasza:
65%
Igazából ugyan az a kettő csak az egyik bubis, nyugodtan ihatod nem lesz bajod tőle, csak ne ilyen édes szarokat igyál!
2019. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Szomszédomnak tönkrevágta a máját a szóda. Végül leállt a mája meghalt. Pedig hígította borral. De az se segített.
2019. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig úgy éreztem: a szénsavas nem oltja a szomjamat. Ezen kívül gyorsabban választódik ki, többet kell pisilni miatta. Szerintem sima vízből több folyadék hasznosul. Túl sok szénsav - azt mondják - fogaknak nem tesz jót és gyomorsav termelést is serkentheti.
2019. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem váltogasd néha. Én még a Szentkirályi bubis víztől is konkrétan bedagadok, ha napokig csak szénsavas vizet iszom. Fogalmam sincs, miért. Csak leírtam, hogy van ilyen is. Lehetséges, hogy én vagyok az egyetlen kivétel, nem tudom.
2019. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem jó. És nem is feltétlen a szénsav miatt, hanem az ásványi anyag-tartalom miatt.
2019. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Addig örülj míg sokat kell vizelni. Kevesebb az esély a vesekőre. Embertelen fájdalommal jár.
2019. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én váltok szívesen a mentesre is :D

De ha azt iszom örökké abból már bajom nem lehet igaz? :D

2019. júl. 25. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanaz a kettő, csak a lányvízből kivonják a szénsavat.
2019. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem puffadsz fel tőle, akkor igazából nincs nagy jelentősége. A hiedelemmel ellentétben a fogaknak se árt a sima szénsavas víz. A cukrozott löttyöket kell kerülni.
2019. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én puffadok tőle, nem iszom soha. Szűkíti az ereket a szénsav. A f*rk*d*n is... Mentes vizet lehet inni, de én iszom csapvizet is. A gleccservizet pedig azért, hogy felesleges ásványi anyagokat kimossa belőlem.
2021. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!