Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételallergia lehet? Miféle?

Ételallergia lehet? Miféle?

Figyelt kérdés
Tapasztaltam már néhányszor olyat, hogy éves után hányingerem lesz és megfájdul a fejem. Ma a tescoban vettem ilyen sonkás-telfölös táskát, azt ettem, utána 10-20 percre rá jelentkezett az émelygés, fejfájá, hánytam is egy picit, még mindih tart, most hasmenésem van. Romlott nem lehetett, mert nem volt rossz illata, az ízében sem éreztem ilyesmit. Lehetek allergiás valamelyik összetevőjére? Vagy más a gond? És ha már éreztétek így magatokat, nem tudtok valamit, amitől jobban lehetek? Lenne még dolgom itthon, de így nehézkes csinálni.

2019. aug. 17. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez lehet akár laktóz/ glutén/ tejfehérje/ tojásfehérje érzékenység is. Figyeld magad, hogy milyen ételek elfogyasztása után tapasztalod a tüneteket. A tejföl pl. elég gyanúsnak tűnik.


Ételallergia vizsgálatot érdemes lehet csináltatni, ha nagyon zavarnak a tünetek vagy nem tudsz rájönni milyen étel okozhatja. Ételallergia vizsgálatot gasztroenterologiai központban tudsz csináltatni:

[link]

2019. szept. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. szept. 21. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!