Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik hogy valakinek a...

Létezik hogy valakinek a szervezete nem bírja a vegán táplálkozást?

Figyelt kérdés
Több olyan embert ismerek aki vegán táplálkozásra tért át. Mielőtt mondanátok hogy nem jól csinálta szakemberek képzett dietetikusok segítettek összeállítani az étrendet és ennek ellenére mondták nem bírják, fáj a fejük, hasuk, szelesek lesznek stb. És abba hagyták és amikor visszatértek a húsra akkor elmúltak a panaszok
2019. aug. 26. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%

Nem jó én, is voltam vegánon, de megbántam, inkább hallgass a főorvos úrra, ő a paleolit étrendet tartja és tökéletesen fitt, semmi baja!:

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

2019. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
van ilyen
2019. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy létezik. Nem is kell vegánnak lenni, de ha pár napig több zöldséget eszik valaki, és nagyrészt csak zöldséget, már attól szelesebb lesz. Nagyon sok zöldség puffaszt. És a sok zöldség a székletet is megváltoztatja. Ez elég szélsőséges étrend, úgyhogy nem meglepő, ha sokan nem bírják.
2019. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Némelyik dietetikus azt se tudja, hogyan, miből, milyen előállítással készülnek egyes ételek, és ilyenek adnak tanácsokat, mint "szakértők"...

Közbe meg csak boldog, boldogtalannak mondanak valamit anélkül, hogy után a járnának, hogy megfelelő-e a másiknak, a lényeg, hogy fizessenek neki.

10-ből 8 meglepődne, hogyan készül mondjuk a teljes kiőrlésű kenyér és rájönne mégsem olyan egészséges mindennapos táplálkozásra, de mégis ilyeneket ajánlhatnak, mert annyira egészséges...


Szóval igen, ilyen simán előfordulhat. Mert a legtöbb nem az egészségedet nézi és nem személyre szabott étrendet javasol, hanem csak egy sablon alapján kiad valamit a kezéből, ami vagy jó lesz vagy nem.

2019. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

A paleolit étrend az egy szimpla divat táplálkozás, a növényi alapú viszont tudományosan megalapozott:


“A tudományosan megalapozott növényi alapú étrend hatásai visszakereshető eredményeken alapulnak. Ez megkülönbözteti a legtöbb divatdiétától, illetve az előbb említett vallási alapú táplálkozási gyakorlatoktól. Így a szakemberek által is széles körben elfogadható. Ennek bizonyítéka, hogy neves kutatók nyilatkoztak a növényi eredetű étrend hatékonyságáról mind primer, mind szekunder prevencióban.”


“A növényi alapú étrend abban tér el a divatdiétáktól, hogy tudományosan megalapozott állítások összessége alkotja azt. Ahogyan jelen összefoglalásból is kitűnik, a növényi alapú étrend nem a „tudományt” használja saját állításai igazolására, hanem a tudományos állítások igazolják sorra a növényi alapú étrend létjogosultságát.”


Ezt innen idéztem, Pécsi Tudományegyetem tanulmánya mondja ki: [link]


Egyébként az elején tényleg jelentkezhet puffadás, gázképződés, a magasabb rosttartalmú ételek miatt, de a szervezeted hozzá fog szokni. Én ezeket tapasztaltam a vegánná válásommal:

-nincs többé kajakóma, nagyobb evés után sem

-a harmadik napon elmúlt az állandó fáradtságom, és azóta is sokkal energikusabb vagyok, még ha nem alszom ki magam, akkor is jobban bírom!

-4 hónap alatt 11 kilótól szabadultam meg minden erőfeszítés nélkül, amire azelőtt képtelen voltam bármiféle diétával


Az Egyesült Királyság legnagyobb, táplálkozással és étrenddel foglalkozó szervezete, a Brit Táplálkozástudományi Szövetség a vezérigazgatójuk által aláírt dokumentumban kijelenti, hogy a helyesen összeállított növényi étrend minden életszakaszban támogatja az emberek egészségét.


Az Egyesült Államok Táplálkozástudományi és Dietetikai Akadémiájának 2016-os állásfoglalása szerint a növényi étkezés több betegség megelőzésben és kezelésében is előnyökkel jár, a helyesen összeállított vegán étrend pedig minden életkorban ajánlható, akár várandósság ideje alatt vagy csecsemőkorban is.


"A növényi alapú étrend nem egy hóbort":

[link]

2019. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

5: A jótékony hatások lehetnek szimplán a rendszeresség miatt is.

Nekem sose volt kajakómám, nem vagyok fáradt, sose lettem túlsúlyos. Pedig nem vagyok vegán.

Mint ahogy ismerek több olyan vegetáriánust is, akik túlsúlyosak.

A túl sok rost meg nem egészséges. Kell, mert kell ingerelni a bélbolyhokat. De a túl sok rost már ártalmas.

Mondjuk az is kérdés, hogy ki mit hív pl. teljes kiőrlésű kenyérnek. Nincs is igazi teljes kiőrlésű péksütemény a legtöbb helyen. Kenyér meg az a tömény, sötétbarna valami. Nem pedig a fini, puha guszta kenyerek, péksütik, amit teljes kiőrlésűnek csúfolnak, mert tartalmaz valamilyen kis százalékban azt is. Attól valóban nem lesz bajod.

2019. aug. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Egész biztos van, akinek problémát okoz, másnak meg a húsevés miatt van baja.


Nekem amióta állatmentesen étkezem (ez étrend és nem életszemlélet!), azaz csak növényi élelmiszereket fogyasztok, azóta nem fújódok fel, és minden szempontból javult az emésztésem.

ELötte rengeteg problémám volt, majdnem állandó hasmenés, felfújódás, ezek megszüntek. Emellett vese- és izületi gondjaom is voltak, ezek is elmúltak.


Egy év kihagyás után egyszer eszembe jutott enni két falat (tényleg csak ennyi!) húst enni, utána három napig hasmenésem volt, izületi fájdalmakkal kombinálva.


Szóval nekem a növényi étrend a megfelelö, de ez természetesn nem mindenkire érvényes.


Annak ellenére elég biztos vagyok benne, hogy akinek egyáltalán nem megy, ott valami elvi hiba van az étrend összeállításában.

2019. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Inkább fordítva mondanám: létezik, hogy valakinek a szervezete BÍRJA a vegán táplálkozást. De ez a ritkább. A többségnem nem tesz jót.
2019. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Az a ritkább, ha bírja. Az pedig még ritkább, akinek teljesen megfelel.
2019. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan, akik ilyen nyilvánvaló valótlanságokat állítotok, közületek kinek van is tapasztalata, az egy paleoson kívül? Meg lepontozzátok az orvosi szaklapban meghelenő magyar tanulmányt, biztos jobban tudjátok... Kész vicc
2019. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!