Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék változatosan étkezni...

Szeretnék változatosan étkezni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, minden nap másfél órát utazok a sulihoz, és másfelet haza. Egy nap átlagosan 4-5-6 órát vagyok suliban,ez idő alatt szoktam enni, illetve ha korán megyek el otthonról, akkor utazás közben eszek, viszont csak szendvicseket szoktam vinni. Szeretnék kevesebb szénhidrátot és zsírt bevinni, próbálkoztam a főtt étellel egy időben, de csak 2 mikró van az egész egyetemen amit mi is használhatunk, azokat rendszeresen betámadják, annyi pénzem meg nincs, hogy mindig vegyek magamnak valamit. Mit tanácsoltok, mivel próbálkozzak? (Salátát próbáltam már, azzal baromira nem laktam jól, így azt mellőzném.)

2019. szept. 30. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig a saláta lehet jó megoldás, csak megfelelö összetételüt kell kitalálni.

Zöldségfélék közt is vannak kalóriadúsabbak, de emellett a dresszing is sokat segit (föleg, ha nem sok ecetet teszel bele), meg föétkezéskéntfeltétlen legyen benne sajt, tojás, fött/sült húsféle, sonka vagy hasonló.

Emellett lehet tészta-, krumpli-, és rizssalátát is készíteni, ezek összetételben nem mások, mint a megszokott "fött ételek", csak éppen nem este kell fözöcskézni. (Az ehhez szükséges tészta, krumpli, rizs megfözhetö másnapra akkor is, amikor már jóllaktál és felszabadultak a fözési lehetöségek.)

Lehet bab-, lencse-, csicseriborsó-, borsó-, kukorica-, vegyes zöldség- stb salátát is készíteni, ez jó minöségü konzervvel kezdve szintén percek alatt megvan.

Keress rá vacsorasaláta vagy hasonló címszavakra, biztos találsz olyanokat, amik ízlenek és laktatnak is.

2019. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Utazás közben nehéz lenne salátát enni, viszont ehetsz magokat (pl. dió), gyümölcsöket (kérdés, mennyire szeretnél szénhidrátszegényen táplálkozni, nekem még a banán is simán bele szokott férni a keretembe).

Iskolába vihetsz nyers vagy párolt zöldségeket, amit hidegen is meg tudsz enni. Fehérje is kellene hozzájuk, pl. főtt tojás, házi túrókrém vagy sajt (pl. feta kockák a nyers zöldségekhez). Esetleg sült hús, ha meg tudod enni hidegen is. Ihatsz kefírt is. Magában a salátával nem csodálkozom, hogy nem laksz jól.

Azt érdemes lenne átgondolni, hogy kevés ch mellett miből szeretnél elég energiát bevinni. Ha nagyon alacsony a ch, több zsírra lesz szükség - egyszerre a kettőt nem érdemes a béka feneke alá csökkenteni, mivel fehérjéből nem érdemes többet enni a szükségesnél. Másrészről a zsír fontos a fehérje megfelelő emésztéséhez, egyes vitaminok felszívódásához és még sok máshoz (pl. a tanuláshoz is). Az másik kérdés, hogy milyen fajta zsiradékot érdemes fogyasztani. Az olajos magvakban, avokádóban is van jócskán zsír, de ezeket kb. mindenki hasznosnak és egészségesnek tartja. A salátádra tehetsz egy kis olivaolajat, az is nagyon jó.

Ha pedig maradsz a szendvicsnél, mint egyszerű elvihető étel, akkor pakold meg rendesen zöldségekkel, és tegyél bele főtt tojást, sajtot, sonkát.

2019. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Utazás közben nehéz lenne salátát enni"


Ugyan miért? Egy zárható tetejü dobozba teszi, mellé egy kis villát és minden gond nélkül lehet enni a salátát. Nem egyszer láttam már embereket utazás közben enni, salátát is.

2019. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát jó :)
2019. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!