Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok leállni a zabálással...

Nem tudok leállni a zabálással! Mi csináljak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem csak az evés az, ami igazán boldoggá tesz. E - mellett mindig úgy érzem, hogy tudok mégtöbbet enni. Sosem érzem azt hogy teljesen tele vagyok és csillapíthatatlan az étvágyam.

Nagyon régóta küzdöm ezzel a problémával és nagyon gyűlölöm magam ezért a tulajdonságomért/rossz szokásomért/betegségemért vagy nem is tudom mi ez.


Nem vagyok vékony de kövér sem. Molettnek mondanám magam, szóval van rajtam felesleg de nem olyan egetrengető. Még!

Régebben sokkal nagyobb, kövérebb voltam, de ezen sikerült változtatnom valamellyest. De még mindig nem az igazi, szeretnék még fogyni és az egészségem miatt is aggódom, nem csak az érdekel, hogy jól nézzek ki.


Mikor elkezdtem fogyózni akkor borzasztóan megszenvedtem ezzel, hogy ne egyek állandóan, ne a kajára gondoljak non stop. Sokszor sikerült elterelnem a figyelmemet, de csak egy rövid időre. Sok energiámba került az, hogy ne gondoljak állandóan arra, hogy enni akarok és nagyon fárasztó volt, hogy minden e - körül forgott. Mondanom, sem kell, hogy sokszor volt mikor nagyon de nagyon megkívántam valamit és azt a bizonyos ételt egyből fel is faltam. Úgy éreztem, hogy mindent teljesen elrontottam csak azért mert egy percre megkívántam valamit. Majd önutálatból mégtöbbet ettem, mert már úgy is mindegy. Ha boldog vagyok eszem, ha szomorú vagyok eszem, egyedül akkor nem eszem és nincs étvágyam ha ideges vagyok valami miatt.

És tényleg úgy érzem, hogy az tesz igazán boldoggá, ha ehetek. Megnyugvást is ad.


Hogyan tudnám ezt a dolgot leküzdeni? Borzasztóan gyűlölöm magam e - miatt!

Ha valaki tud akkor segítsen!


Tőlem gyűlölködő, utálkozó kommenteket is írhattok.

Nem érdekel.

Talán éppen erre van szükségem ahoz, hogy végre megváltozzak.



2019. okt. 6. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak úgy lehet leállni, ha van valamilyen más örömforrásod, sikerélményed. Pótcselekvésnek gondolom.
2019. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy nem megfelelő ételeket eszel. Gondolom, amikor nem tudod abbahagyni az evést, akkor nem zöldségeket, gyümölcsöt vagy fehérjedús ételeket eszel, hanem valami olyat, amiben sok finomított szénhidrát (liszt, cukor) van.

Az is lehet, hogy valamilyen tápanyagból hiányod van (lehet ez vitamin, ásványi anyag, nyomelem is), de hiába eszel állandóan, nem tudsz belőle eleget bevinni.

Esetleg leírhatnád, miket szoktál enni egy tipikus "zabálós" napodon.

2019. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Történt valami? Testi/lelki bántalmazás? Új környezet? Haláleset?

Szerintem pszichológust érdemes ezzel felkeresni.


Az evés alapszükségletünk (persze nincs azzal baj, ha élvezed, és olyat eszel, amit szeretsz, ) de hogy csak ez okozzon boldogságot, az nem természetes.

2019. okt. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Szerintem, és most nyilván sokmindent nem tudok a környezetedről, de nem lehet, hogy ingerszegény közegben élsz? Vagy nincsenek megfelelő érzelmi kapcsolataid?

Nehéz úgy elterelni a figyelmedet az evésről, hogy ha nincsen mire gondolnod vagy mit csinálnod:) Esetleg kezdj el sportolni, akkor legalább abban az egy órában nem eszel, és 3-400 kcal-át el is égethetsz, amivel elégeted a bevitt ételek egy kis részét is,vagyis a túlevésnek egy részét, és lassabban fogsz hízni.

Most amit írtam, azt mind magamból kiindulva írtam, mert ugyan ez az én próblémám is, legszívesebben 0-24ben ennék, akkor is ha már fáj a hasam, szinte sosem érzem, hogy jól lakott lennék, akármit eszem, és nem eszem gyorsételeket vagy túl sok cukrot sem. :)

Gondolkozz el azokon amiket leírtam javaslatnak, csak akkor fogsz változtatni tudni, ha tényleg akarod, nem külső nyomásra, hanem ha benned megvan a kellő akaraterő.

2019. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Még pár dolog, hogy ha elkezdesz diètázni, akkor esetleg az segít, hogy idő szakosan diétázol, pl 3 hónap diéta 2 hónap szinten tartás, vagy hétköznap diéta, hétvégén meg normális (nem túlzott, mert akkor semmi értelme a hétköznapi szenvedésnek =D ) kalória mennyiség.

Valamint ne utáld magad,ne legyenbűntudatotd az evés, túlevés miatt! Ezt kellett volna mindennek az elejére írnom. A bűntudatot kapcsold ki. :) Nekem is nagyon sokáig volt, rettenetes érzés, de egyszer gondoltam egyet, éd úgymondkikapcsoltam, utána már sosem éreztem bűntudatot ha sokat ettem volna, vagy legalábbis csak ritkán. Ezzel csökkentek az önutálat miatti evésrohamok. Ne utáld magad, nem csinálsz semmi rosszat, csak eszel. :) Ide juss el, utána jöhet, hogy mit is és mennyit is.

Na visszatérve a diétához, ha egyszer melléeszel, nincsen semmi, ha kétszer, akkor sincs, ha 60x akkor sincs. Feltéve, ha visszatérsz utána a tervedhez, el kelldöntened, hogy mennyi idő alatt akarsz fogyni, ahhoz átlagban napi hány kalóriát kell bevinned, ha esetleg túlettél, eszedbe ne jusson a kövi napon még kevesebbet bevinned, mint a tervezett, mert abból csak megint falás lesz. Inkábbha túleszel és nagyon zavar, menj el plusz egy órát sportolni. De az sem baj, ha nem mész sportolni. :) Csak utá a figyelj oda, pár hiba nem a világ, de nem szabad az ilyenekmiatt eldobnod az diétádat és feladni az egészet. Nagyon nem szabad büntetni magad, nem táborban vagy 2hétig/ hónapig, hanem az életedet éled, évekig, hosszú hosszú évekig. :) Tanuld meg elfogadni azt, hogy senki nem tökéletes, és lyukkal kell szeretni az ementálit ;) jó ezt csak most találtam ki, és hülyén hangzik =D de érted. :) Ne büntesd magad evésért. Soha. Ilyen vagy, ha elfogadtad magadat, akkor könnyebb lesz változni szeretetből, nem pedig utálatból.

Én így éltem meg a dolgaimat. :)

Ha gondolod írj privát üzenetben nyugodtan.

2019. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előzőnek.

"Majd önutálatból mégtöbbet ettem, mert már úgy is mindegy." Ez tipikus önsorsrontó gondolkodás. Nem, nem mindegy. Egy kis lazítás néha belefér (ha nem gyakori), lehet, hogy az az étel, amit annyira kívántál, tartalmazott valamilyen tápanyagot, amire nagy szükséged volt (pl. kakaó-magnézium, sajt-kálcium). Megetted, jólesett, ennyi. Utána viszont ne hagyd el magad, és ne utáld magad. Ha az megnyugtat, mozogj többet aznap vagy a következő napon - fogyást is segíti és szomorúság ellen is jó a rendszeres mozgás.

Ha minden nap szenvedés tartani a diétádat, akkor viszont muszáj lesz rajta változtatnod. Több kalória, más makrók, több zöldség, vitaminok, étrendkiegészítők...

2019. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon rendesek vagytok!


Mikor "zabálok" akkor általáb szendvicset, műzlit, joghurtot, tésztát meg ilyesmit szoktam enni.


Próbálom elterelni a figyelmemet, más elfoglaltságot keresni magamnak ami eddig egész jól megy, folyton rajzolok, festek (ezeket sokat csináltam régen, aztán abbahagytam...), bújok valami könyvet, vagy valamelyik barátomnál/barátnőmnél rákérdezek, hogy nem megyünk - e valamerre, az foglal le a legjobban és még jól is érzem magam.



Nem tudom, hogy ez külső hatásnak számít - e, bár nem nagyon akarom ilyesmire fogni.....

Szóval egy ideje a számomra legfontosabb személy kilépett az életemből. Nem halt meg, nem történt vele semmi. Egyszerűen csak nem lehet tovább mellettem, soha többet. Próbálok helyette mindig valaki mást keresni, csak azért hogy pótoljam valahogy a hiányát, (észre sem veszem, hogy ezért csinálom) és folyton csalódnom kell. Van amikor úgy érzem el tudom engedni és már nem érdekel, van amikor meg olyan szomorú vagyok miatta, hogy megállás nélkül sírok.


És mint ahogy azt írtam, ha szomorú vagyok akkor is eszem....

2019. okt. 13. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!