Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyás beindítása?

Fogyás beindítása?

Figyelt kérdés
Egy hónapja elkezdtem fogyókúrázni, mert két év alatt sajnos 15 kg-t szedtem fel amit le is szeretnék adni, mellette mindennap minimum 40 percet tornázok és biciklivel közlekedek, azonban semmit nem sikerült fogynom, pedig egy hónap alatt azért egy két kiló igazán lemehetne. Hogy lehet ilyenkor “beindítani egy fogyást”? Pár nap koplalás vagy léböjt kúra segítene esetleg?

2019. nov. 3. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Át kellene nézni, pontosan mennyit és mit eszel. Érdemes a kalóriabázis oldalán regisztrálni és egy hétig tényleg pontosan vezetni mindent. Ki fog bukni, hol nem stimmel az életmódváltás.
2019. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vezetem a kalóriabevitelem yazio segítségével, fitbittel mérem a mozgásnál elégetett kalóriákat és mindig mínuszban jövök ki, ezért sem értem.
2019. nov. 3. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Yazio sajnos nagyon “engedékeny”. Nekem 1400 kalóriát kell mostanság bevinnem és a yazio 1800at engedett meg... ha én annyit beviszek. akkor az fix hogy hízni fogok. 😄(Sajnos most nem tudok edzeni, amúgy 2000kalória körül vagyok, de egy idő után ránézésre is megy majd hogy mi mennyi)

Ajánlanám a “lose it!” nevű alkalmazást, aminek van fizetős része is (az is hasznos, ha “különlegesebb” dolgokat is be akarsz vinni) de nekem egy évig elég volt a sima, sokminden eleve benne van rendszerben magyarul vagy angolul, (sérülés + karácsony + lelki mélypont alatt) összeszedtem 10-13 kilót és utána az app segítségével le is fogytam ezt a pluszt!😁

2019. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne koplalj, ez fontos, mert csak lelassul tőle az emésztésed, és amikor eszel valamit elkezd a szervezeted raktározni. Inkább egyél gyakrabban, 3-4 óránként, közte igyál eleget. (persze ha 3-4 óránként eszel azért ne olyan sokat mint amennyit amúgy ennél, ha csak néhányszor ennél 1 nap:D) ha tornázol az jó, a mozgás is felpörgeti az anyagcserét.

Az étel minősége is fontos, legyen minél kevesebb feldolgozott, és minél több teljesértékű étel. Pl fehér liszt helyett használj teljes kiőrlésűt, cukrot teljesen elhagytam.

Én most erre koncentrálok, plusz egy étrend-kiegészítő terméket kezdtem használni. Sokkal jobban is érzem magam és fogyni is elkezdtem, bár leginkább az látható, hogy a hasam laposabb és a combom kisebb, plusz narancsbőrömből tűnt el nagyon sok. Kilóban meg csak kb 2-3-nál tartok, viszont rajtam olyan 10 kg felesleg volt/van (ennyit híztam az utóbbi években rossz életmód miatt, előtte elégedett voltam magammal nagyjából) de ez a kis fogyás is látszik, mások már észrevették:)

Szóval az én módszerem lényege, hogy minél inkább felpörgetem az anyagcserém, plusz az ételek minőségére nagyon figyelek. Remélem segítettem, bocsi ha hosszú lett:D

2019. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!