Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen multivitamin tablettát...

Milyen multivitamin tablettát érdemes szednem?

Figyelt kérdés

Kezdek legyengülni. Átolvastam egy vitaminokról szóló könyvet és felismertem magamon, hogy vitamin és ásványianyag pótlásra van szükségem. Nem ismerem a piacon fellelhető vitamin tablettákat. Melyiket kellene szednem?


A zöldségnek undorító íze van és drága is. A gyümölcsben amellett cukor is van. Nem lehet úgysem kielégíteni a szükségletet táplálkozással. Olyan étrendkiegészítőre van szükségem amiben elég sokféle ásványi anyag van a vitaminok mellett és nem baj ha egyéb összetevőket is tartalmaz. Az ára nem számít. Mit javasolsz?


2019. nov. 4. 10:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Én One A Day-t szedek BiotechUSA-től, tök jó multivitamin sokáig elég. 100 szem napi 1 szem. 3500 forint.


[link]

2019. nov. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de ebben nincsen réz, ami fontos a hatékony vas felszívódáshoz
2019. nov. 4. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Sajna többet én sem tudok nagyon, szerintem ha különösebb probléma nincs jó az előző is.


[link]


Réz 0,85 mg,Vas 3,57 mg ha az a szempont ez ittvan még ennyivel de a többi vitaminban nem kimagasló annyira.

2019. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Talán myprotein oldalán is körül lehet nézni, pl:


[link]


habár ebbe nincs vas csak egy kevés réz.

2019. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ne vicceljetek már! A legjobb termék a piacon egyértelműen a


Life Extension Two-Per-Day


Kapszulás ill. tablettás formában is rendelhető. 24-27 euró körül mozog az ára. Adagolás módjától függően 60-120 napra elegendő mennyiség.


[link]


Amúgy nincs tökéletes multivitamin, igényesebb vásárlók tudják ezt, de azért ez elég jól megközelíti az optimálisat. Vitaminhiánya már biztos nem lesz a fogyasztójának. Ár/érték arányban pedig egyszerűen verhetetlen.

2020. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A réz mire jó?
2020. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
86%

Akkor egy vagon multivitamin összehasonlítása: [link]

#5: az mindről elmondható, hogy a vitaminok valószínűleg felszívódnak belőlük, de az ásványi anyag pótlás a kényesebb kérdés! Vas és cink eleve piszok rosszul szívódnak fel - a jól felszívódó vegyületeikből is, úgyhogy nem sokat nyer az se, aki multivitaminból próbál vashoz jutni. Ettől függetlenül az említett tényleg egy jobb fajta multi (vagy inkább "vakok között félszemű") és Magyarországon is kapható.

2020. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Angel3000 ***** válasza:
30%
Kedves kèrdezô! Naturland Multivitamin Komplex felnôtteknek- , egèsz jó összetètelû.
2021. febr. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
52%
A Naturland összetétele az egyik leggyengébb, viszont olcsó.
2021. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A válaszokat megkaptad. Én csak arra szeretnék rávilágítani, hogy noha a boltokban kapható zöldségek vitamintartalma a 0-val egyenlő, attól még bizony szükség van rájuk az egészséges bélflóra fenntartásához. Mert ha az felborul, szomorú világnak nézel elébe!
2021. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!