Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok kövér?

Miért vagyok kövér?

Figyelt kérdés
Mindig dagi" gyerek voltam habár sosem zabáltam. 14 éves korom óta állandóan diétázok mozogtam sportoltam, mintha az lenne nekem megírva, hogy örökké kövér legyek. Lány vagyok jelenleg 20 éves, 173cm magas és 106kg. Naponta 1x eszem nem is kívánok többet ezt is kb. délután 2 órakor, egész nap pörgök, a telefonomon a lépésszámláló minden nap végére olyan 10.000-nél jár. Nem sanyargatom magam, nem is vagyok éhes ha többször kell ennem mert a párom rám szól hányingerem van és fáj a hasam. Nem tudok már mit kitalálni 1 grammot nem mozdul a mérleg már lassan 1 éve. Tanácsokra lenne szükségem.

2019. nov. 8. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Mert ilyenek lehetnek az őseid is .
2019. nov. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

- hormonzavar

- rosszul diétáztál

- nem jó tipusú sportot választottál (pl. a sakktól nem nagyon lehet lefogyni ;-) )

- mert nem eszel elég gyakran!!!!! többször egyél, kisebb adagokat!!!!!

- ne pörögjél egész nap, mert a stressz hízlal!!!!! a stressztől úgy érzi a szervezet, hogy vészhelyzet van, és elkezd tartalékolni, energiát elraktározni!!!!!

- emésztési zavar, ami miatt fáj a hasad és hányingered van

- pajzsmirigy-gond

- nem alszol eleget és elég jól!!!!! ez nagyon fontos!!!!! a stresszt is csökkenti, meg különben is!!!!!

- vagy valami más...

2019. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
vizsgáltasd ki magad, lehet hogy hormonális oka van
2019. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen biztos, hogy hormonzavar, és csodálom, hogy még nem jutottál el orvoshoz, mert a súlyod nem kicsi felesleg, hanem hatalmas.

Szóval a tanácsom: teljes kivizsgálás cukorbetegség illetve inzulinrezisztencia gyanújával. Már hétfőn jelentkezz a háziorvosnál, vagy keress magánorvost, endokrinológust.

2019. nov. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi újság azóta, kérdező?

Kivizsgáltattad magad?

2019. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Kivizsgáltattad magad?"

Ennyi idő alatt? Jó, ha kapott időpontokat. Kb. márciusra... ;-)

2019. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Múlt héten voltam a háziorvosomnál aki azonnal vért vett és küldte a laborba, viszont ő nem tud mindent lekérni de amit lehetett lekért. Hétfőn kaptam meg az eredményt miszerint a vérképem tökéletes. Mivel hormonokat nem tudott nézetni, és a pajzsmirigyem, cukrom rendben van nőgyógyászatra küldött tovább. Oda már csak januárban jutok el.
2019. dec. 28. 08:58
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Több kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz. Az energia nem veszik el és nem is keletkezik, tehát ha valaki azt mondja, hogy nem eszik és hízik az nekem minimum ellentmondás a világegyetem törvényeivel szemben.
2020. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha tényleg úgy sportol/diétázik, ahogy leírja, biztos nem az a baj, hogy túl sok kalóriát visz be...

Neked fáj gondolkodni?

2020. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérj cukorterheléses vizsgàlatot és nézess inzulinszintet. Van rà esély, hogy inzulinrezisztens vagy, ami egy anyagcsere zavar. Nàlam ez derült ki. Az orvosi ajànlàs (160g szénhidràt diéta ), meg a kalóriamegvonàs nem jött be, így màs utat kerestem, ami egyénileg jobban passzol az àllapotomhoz. Azóta -38 kg:) szenvedés és koplalàs nélkül.

Napi 1x enni nem jó. Legalàbb hàromszor kellene.

2020. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!