Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok kövér?

Miért vagyok kövér?

Figyelt kérdés
Mindig dagi" gyerek voltam habár sosem zabáltam. 14 éves korom óta állandóan diétázok mozogtam sportoltam, mintha az lenne nekem megírva, hogy örökké kövér legyek. Lány vagyok jelenleg 20 éves, 173cm magas és 106kg. Naponta 1x eszem nem is kívánok többet ezt is kb. délután 2 órakor, egész nap pörgök, a telefonomon a lépésszámláló minden nap végére olyan 10.000-nél jár. Nem sanyargatom magam, nem is vagyok éhes ha többször kell ennem mert a párom rám szól hányingerem van és fáj a hasam. Nem tudok már mit kitalálni 1 grammot nem mozdul a mérleg már lassan 1 éve. Tanácsokra lenne szükségem.

2019. nov. 8. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
De ez tényleg így van, ha nem visz be napi 1500-2000 kalorianal többet, akkor szimplán nem hizhat. Ha ennél kevesebbet és/vagy sport, akkor fogyni fog, ennyi. Van, akinek a szervezete jobban raktároz, de ha nincs miből, akkor Bem tud...
2020. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

De, hízhat, akkor is ha nem visz be ennél több kalóriàt.


Úgy hivjàk, hogy anyagcserezavar. Inzulinrezisztencia esetén pl szénhidràt intolerancia van. Ami egészséges módon juttatva a szervezetbe is probléma, ha olyasmit eszik amiben sok szénhidràt van, de az anyagcseréje nem képes kezelni. Ez àllapotfüggő.

Pl gabonafélék. Elvileg ajànlott élelmiszer, ugyanakkor mégsem mindenkinek, mert képes arra, hogy gondot okozzon.


De az anyagcsere is belassulhat, pl pajzsmirigy problémàtól.

2020. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. November 8-án tettem fel a kérdést, mindent a kérdésben leírtak szerint folytattam, így híztam még 4 kg-t. Az orvos nem mond semmit a végeredményem jó stb. Viszont 2 hete erősen acetonos szagú a lehelletem, ami ugye ismét a cukorbetegségre utal. Mit mondjak az orvosnak, hogy rendesen kivizsgáljon?
2020. febr. 12. 22:34
 14/17 anonim ***** válasza:
36%
Ezzel tisztában vagyok én is, meg 10-15 kiló pluszt lehet ezekkel magyarázni, de 40-50-et nem. Durva példa, de valahogy Auschwitz-ban egy kövér ember sem volt, pedig nyilván ott is voltak, akiknek ilyen betegsége volt...
2020. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az éhezés marhàra nem életszerű. Senkinek. Soha.


Kérdező:

Próbàlj meg egy LCHF étrendet. Ez annyit jelent hogy tartósan 100 gramm alà kell vinni a napi szénhidràtbevitelt, zsírból és fehérjéből többet fogyassz, amennyi jól esik, / jól tudsz lakni. Én inzulinrezisztenciával küzdök, majdnem 1 éve talàltam rà erre az életmódra és egész könnyedén fogytam 38 kilót éhezés nélkül. ( A többi még folyamatban). Ha gondolod, végülis nincs mit vesztened, próbàld ki. ( Legalàbb napi 3 étkezéssel). Ha részletesebben érdekel, privàtban keress meg és küldök infót.

2020. febr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem is állítottam, hogy életszerű, egészséges vagy követendő...
2020. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor felesleges volt felhozni.
2020. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!