Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi miatt lehetnek pattanások...

Mi miatt lehetnek pattanások a mellkasomon, homlokomon, hátamon? (vegánság? )

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja próbálkozom a vegánsággal, és több, mint fél éve nem eszem húst.

A hús elhagyásával semmi változást nem láttam, és a 2 hónap vegánságból az első hónap alatt sem (azt leszámítva, hogy sokkal energikusabb lettem és elmúltak a "kajakómáim"). Viszont az utóbbi pár hétben nagyon sok pattanásom lett, ami eléggé zavaró.

Hallottam olyanról, a teljes értékű növényi értend kapcsán, hogy tisztulási folyamat, viszont nem vagyok 100%ig teljes értékű étrenden. (tudom, hogy ez lenne a legjobb, de időhiány miatt nem tudom kivitelezni jelenleg, így ha nem főzök előre magamnak, akkor bolti feldolgozottat kell ennem)

Arra is gondoltam, hogy a mostanában fogyasztani kezdett élelmiszerek egyike lehet a hibás? ezek: szója, babfélék, fűszerek, lenmag, kurkuma, valamint B komplexet kezdtem szedni (amiről szintén hallottam már, hogy előhozott valakinél pattanást, így ha valakinek van jó javaslata, hogy simán B12 vitamint hol tudok beszerezni, jó minőségűt, annak nagyon örülnék:)

Köszi előre is, ha valakinek van valami ötlete, mit tudnék tenni a pattanások ellen! :)



2020. jan. 9. 12:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Eléggé egyéni, ki mire érzékeny. A magvak ekkora mennyiségben, ahogy a vegánok és paleósok fogyasztják őket, egészen biztos, hogy nagyon ártalmasak. Nagyon sokat tettél az egészséged érdekében azzal, hogy minimalizáltad a fogyasztásukat.
2020. jan. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem az "ideológia" indította nálam a vegánságot, a hústól undorodom egy ideje, a tejre pedig érzékeny vagyok. Ezután kezdtem beleásni magam a témába, és éppen egészségügyi okok miatt próbálom hanyagolni az állati eredetű dolgokat, pl mivel magas volt a koleszterinem is.

Az a gond az orvosok nagy része eléggé vegánság ellenes. De megpróbálok találni olyan orvost, aki nem.

2020. jan. 14. 09:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Na az durva akkor. A húsundort mindenképp vizsgáltasd ki, súlyos betegségek tünete is lehet.
2020. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy bajom lenne. Szimplán csak láttam videokat, amik elindították bennem. Úgy nézek rá, mint halott állatokra, tehát ezt a részét talán mégis mondhatjuk "ideológiának".
2020. jan. 15. 13:23
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
Akkor nem orvosi értelemben vett húsundorod van, bocsi, félreértettem :) jaja amúgy tényleg gáz, amit írsz, de vannak jó körülmények közt élő állatok is, az ő húsuk egészségesebb és finomabb is, mint a nagyüzemi. Nem minden hús kerül ilyen formában az asztalra, nyugi.
2020. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim is tartottak disznót, és sok embert ismertem, aki tartott. Egyik sem élt olyan körülmények között, ahogyan azt érdemelnék. Kis területre vannak bezárva, a saját mocskukban élnek. Bár az ő helyzetük még mindig jobb a nagyüzeminél... De ettől függetlenül a végén leölik őket, és én ezt nem akarom többé támogatni, már nem is tudnám
2020. jan. 19. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!