Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem akarnak elvinni pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Kb. 3 évvel ezelőtt elkezdtem lassan meghízni, amit először nem vettem észre, mivel mindig is vékony voltam. 16 évesen azonban, amikor már beláttam, hogy már nem úgy nézek ki mint régen, elkezdtem fogyókúrázni. Azonban túlságosan szeretek/szerettem enni, így 2 év alatt a lefogyás helyett +7 kilót sikerült felszednem. Jelenleg 61 kg vagyok, ami elvileg teljesen normálisnak számít az életkoromhoz és a magasságomhoz, de valójában már egyértelműen túlsúlyosnak számítok. A rengeteg fogyási próbálkozás eredménye az lett, hogy a heteim úgy telnek, hogy egy ideig éheztetem magam, hogy minél többet és hatékonyabban fogyjak, után viszont az éhség miatt rengeteget eszem. Többször is utánanéztem már, és elég biztos vagyok benne - habár orvosnál még nem jártam - hogy ún. binge eating disorderem van, ami gyakorlatilag az anorexia ellentéte. Nagyon sokat eszem, általában akkor is, amikor már egyáltalán nem kívánom, de képtelen vagyok leállni.

Utálom magamat, már többször is volt (nem viccelek), hogy a tükörbe nézve elsírtam magam, annyira gyűlöltem, amit láttam. Régebben egyszer-kétszer hánytattam magam miután megbántam, hogy mennyit ettem, azonban ezt sosem tettem rendszeressé.

A családom folyamatosan mondja, hogy fogyjak le, és gyakran viccesnek szánt, bunkó megjegyzéseket tesznek a súlyomra (pl.: dagi, zsírtorony, milyen cuki a hájad! és hasonlók). Ezek nekem rettenetesen rosszul esnek, és mondtam is nekik, de úgy tűnik nem igazán érdekli őket.

Az is probléma, hogy nem sportolok, de a családom igen, így egy magatehetetlen lusta disznónak tartanak.

Mivel a folyamatos intenzív hízásom és fogyásom már kb. egy éve tart, rájöttem, jobb lenne inkább szakemberhez fordulni, hátha ő segítene újra egészséges viszont kialakítanom az evéssel, mivel jelenleg (mint már említettem) rengeteget eszem, mégis 48 kg szeretnék lenni, ami már szintén nem egészséges.

Megkerestem ezzel az ötletemmel a szüleimet, de ők csak legyintve kérdezték, hogy szerintem mégis mitől tudna egy harmadik fél segíteni nekem a lefogyásban, hiszent saját magamnak kell kicsit rendbe szedni magamat.

Az a bajom, hogy már nagyon rég óta próbálkozom, de teljesen eredménytelenül, amiből már elegem lett. Persze a családom a testképemről és az egyéb gondolataimről, cselekvéseimről (mint pl. a hánytatás) semmit nem tud, így ők csak annyit látnak az egészből, hogy nem edzek és folyton eszem de mégis fogyni akarok.

Nem szeretnék a problémáimról velük beszélni, ezért fondoltam a szakemberre, ezt az ötletet azonban ők szkeptikusan és kicsit sem támogatóan fogadták.


Ti mit tennétek a helyemben?


(Köszi, hogy elolvastátok!)


18L



2020. febr. 4. 21:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Termeszetesen tuloztam, csak torekedni kell a 0 zsirra. Minek bevinni zsirt az amugyis zsiros testre?:D csak a kaloriak miatt. En azt nem szamolom. Es a minnel kevesebb zsir + alacsony szenhidrat komboval minden evben leszaokasitok jo formara.
2020. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Kései Sirató ***** válasza:
Nincs az iskolában iskolapszichológus? Beszélj az osztályfőnökkel, vagy az ifjúságvédelmi felelőssel, és ők segítenek neked.
2020. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Keresd őt: [link]

S egy dietetikust

2020. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Kicsit késve jön a válasz, de remélem, még időben.

Kedves posztoló 18 éves, neked (szerintem) saját magaddal vannak elsősorban gondjaid, nem a kajával. Az önértelésed felé keresgélnék. Ha te 61 kilósan undorodsz magadtól, és vagy túleszed magad vagy hánytatod magad, nem találva ebben a középutat, akkor IGEN, neked tényleg pszichológus kell. És mellé egy jó dietetikus, de előbb a lógusra van szükséged. (Őszintén nem is értem, hogy akik itt feszt személyi edzőt javasoltak, azok elolvasták vajon, amit írtál, vagy csak annyit fogtak fel a posztodból, hogy fogyni szeretnél?)

A rossz hír az, hogy ez magánúton ölég drága, ha nem dolgozol és nem vagy unatkozó milliomoscsemete, aligha lesz rá pénzed, mert kb. 10e Ft/alkalomra kell számolni, egyes helyeken még többre. De létezik állami ellátás is, utána kéne járni a háziorvosodnál, elmondva neki is azt, amit ide leírtál, hogy hánytatod magad, hogy 61 kilósan kövérnek látod magad. Reméljük lesz benne annyi empátia, hogy felismeri a helyzetet. Szerintem teljesen egyértelműen segítségre van szükséged. Addig menj, amíg ezt meg nem kapod! Ne hagyd magad, mert az ilyen evési rendellenességek nem szoktak maguktól elmúlni, sőt...

2020. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!