Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Össze-visszaevés vagy gyomorro...

Össze-visszaevés vagy gyomorrontás vagy fertőzés?

Figyelt kérdés

Megettem tegnap reggel 2db csokis, 2db csokis/vaníliás, 2db karamellás (7days crossiant) ezeket így össze-vissza, közbe megettem egy snickerst, akkor megittam 500ml kólát meg ittam 2 és fél energia italt és nagyon rosszul vagyok azóta is puffadok meg hányingerem van, mert az után ettem 4 fasírtot meg ketchup meg 1 kenyér szelet felét és az tett rám nagyon erősen, mi lehet a problémám? Ahogy ettem normális ételt, tegnap teljesen ki voltam, puffadás, hányinger, elmúlt és vissza jött, este hányingerem volt csak és nem mertem inni se, mert ahogy ittam tegnap hányingerem lett, nem mertem lefeküdni félve, hogy hányni fogok és nagyon nem szeretek és nem is szeretnék.


Mi lehet a problémám ilyes szempontból, mára most éhség érzetem van kissebb rossz közérzet, a hányinger félek, hogy vissza fog jönni, tegnap délután 15:00 óta nem eszek és csak koplalok, vizet iszok lassan, minimális kortyonként, esetleg mi lehet a panaszom? Lehet a sok édessel és energiaitallal ezekkel elrontottam a gyomromat, mivel nem rendesen étkeztem?


A mai napra van, hogy morog a gyomrom és ilyen furcsa érzés nagyon, és fájt a fejem és lázasnak érzem magamat, valószínű, hogy az étkezés okozta tünetek ez? Komolyabb, vagy esetleg olyan probléma nem fog fent állni mint tegnap, hogy egész délután/esti hányinger, puffadás? Köszönöm a segítséget



#gyomorrontás #ételfertőzés #össze-vissza evés
2020. febr. 11. 10:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ilyenkor ki se bírok menni a házból, sehova... Ahogy kimegyek, rosszul érzem magam, elkap a rosszullét.


És a nyálam is tegnap habos volt szinte majdnem egésznap, szóval most ugyan az lesz mint hétfőn, hogy egész nap rosszul vagyok meg kedden is, hogy hányinger, puffadás folyamatosan? :( Szeretnék normálisan érezni magamat, de így nem tudom és ilyen állapotba nem tudom magam elviselni se boldog lenni, hányás akkor nem lesz gondolom mert nem volt eddig se, meg hétfőn sem.

2020. febr. 15. 07:48
 12/20 A kérdező kommentje:
Illetve gyomorsav-elégtelenség szerintem lehetetlen, mert sokszor van az, hogy ég a gyomrom és ha fekszek akkor is feljön a torkomba a sav vagy mi és ég a mellkasomnál... :/ Igaz mostanában így nem érzem az tény.
2020. febr. 15. 07:50
 13/20 A kérdező kommentje:
Sokszor van amikor 16 évesen arra parázok rá, hogy valami fejben nem oké vagy testben, hogy esetleg valami dagonat fellépet vagy rák ami így kiválthatja vagy a cigarettázás +-ba rátesz vagy bármi... Nem voltak ilyes fajta problémák 1 évvel ezelőtt és egészségesen éltem színtisztán ettem és minden rendben volt, mostanában ahogy pszichésen is beteg vagyok, pánikroham, depresszió és szorongás sokszor vagyok beteg vagy az, hogy 2 hét alatt vagy háromszor és rosszul vagyok, itthonról nem tudok kimozdulni, kaptam anti depresszáns-t nem tudom szedni a mellékhatások miatt (csak akkor szeretném tényleg szedni, amikor fixen úgymond így meggyógyulok pl.: a mostani problémámból, hogy tudjam, hogy a gyógyszer mellékhatását tapasztalom nem a betegség szenvedését), hányás és ilyenek akkor biztos nem lesz és mára már minden rendben lesz? Tegnap, tegnap előtt teljesen jól éreztem magamat, nemár, hogy vissza jön a hétfői dolgok. :(
2020. febr. 15. 07:55
 14/20 anonim ***** válasza:
Kezdj el normálisan, egészségesebben táplálkozni, mert látod, így csak jön a reflux, a pánikbetegség, emésztési problémák és társai... Én nem csodálkozom egyáltalán.
2020. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Rendben, egészségesen fogok enni. :/

Mennyi idő a gyógyulási idő? Hétfő óta tart, tegnap előtt meg tegnap azt éreztem, hogy fixen meggyógyultam. Mert most így nem nagyon merek még enni, mert félek, hogy megint előjön ez a puffadás, hányinger/hasmenés érzés stb... És mikor tudom, hogy fixen meggyógyúltam? mert tegnap is már azt hittem, viszont este megint előjött.

2020. febr. 15. 10:46
 16/20 A kérdező kommentje:
Könyörgöm valaki írja le kb. meddig tart még ez az egész, mert most is rossz közérzetem van és nem érzem jól magam és lassan kifogok borulni idegileg is, és depresszióba esek lassan, hogy nem tudok fixen lenni és boldog lenni.
2020. febr. 15. 11:12
 17/20 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam cukorbetegségre, mert folyamatos vizeléseim vannak néha és sokszor megyek wc-re vizelni meg szárad ki a szám és folyamatosan szomjas vagyok és nem bírom ki, hogy ne igyak szóval nem értem... :/


Komolyabb problémám akkor nem lehet? Nem eszek egy jó ideig szerintem, hogy nyughasson a gyomrom vagy nem tudom, mert nem szeretnék semmi képpen sem hányni. Lehet, hogy vírusfertőzés, de mennyi idő mire gyógyulok? Gyógyszereket nem szedek, a hányinger és a puffadás múlik idővel de esetenként vissza jön, vagy nem tudom.

2020. febr. 15. 13:37
 18/20 anonim ***** válasza:
Jól van. Szóval orvoshoz nem akarsz elmenni, de mi itt látatlanul mondjuk meg, mi bajod van és mennyi idő alatt fogsz meggyógyulni... Az, hogy nem eszel, nem megoldás. Így csak legyengülsz. Ha nem mész orvoshoz (pedig nem ártana), olvass utána, mit jelent a kímélő étrend gyomorrontás esetén. A teákat, húslevest már írtam. Ha komolyabb bajod van, mint egy sima gyomorrontás, irány a doki. Szedd már össze magad!
2020. febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok, felkelni se... Vagy egy vírusfertőzés vagy gyomorfertőzés vagy nem tudom, enni se tudok folyamatosan bennem van a rossz közérzet és maga a kisebb hányinger, hogy ha eszek az ziher, hogy kifog jönni.


Nem tudom mi lehet a baj, hétfőn nagyon rosszul voltam, kedden csillapodott, szerdán jó volt

(kedden, szerdán csütörtökön már ágyban aludtam, hétfőn számítógépnél, mert olyan rosszul voltam, hogy feküdni nem tudtam), teljesen gyógyultnak éreztem magam, mi válthatta ki ezt a péntek esti rosszullétet (megint?) Azóta pénteken és tegnap is itt alszok a gép előtt félve, hogy rosszabbul leszek, próbáltam ágyban aludni nem esik jól...


Pénteken ahogy felkeltem megettem 2 szelet kenyeret sajtot rágcsálva illetve ittam 1 pohár málnás szénsavas üdítőt, majd ettem folyamatosan kenyeret és tettem rá majonézt, mert megkívántam picit megízesítve, majd este vagy kínomba vagy nem tudom, elkezdtem enni a 3-4 szelet kenyeret azzal a tojáskrémmel (elsőnek jól esett, utána kiborultam és rosszul lettem, azóta is rosszul vagyok), ezt szeretném kideríteni... Hogy mennyi idő lehet és mi lehet... Nem lehet szervi megbetegedés.

2020. febr. 16. 08:16
 20/20 A kérdező kommentje:

Sajnos az a baj depresszió, kényszerek, pánik és szorongás rabja alatt vagyok és félek... Félek, hogy ebbe fogok meghalni vagy bármi ilyesmibe, tavaly előtt semmilyen pszichés betegségesem és semmiféle havonta előjövő beteges tünetek nem jöttek fel, most meg folyamatosan... A lényeg, hogy emetofóbiás vagyok és a betegségektől is félek, de most már így ezeket úgymond szebben lesz*rom.


Csak, hogy valaki nyugtasson, hogy csak egy szimpla vírus és nem gyomorrontást követő betegség (mert az 1-2 napos lenne nem 1 hetes), Február.21-én születésnapom és nem szeretnék ilyen helyzetben itthon feküdni, ahogyan Február.11-én névnapom volt azt se szerettem volna kiejteni... Sosem tudok boldog lenni amikor szeretnék és folyton benyelek ilyen hülyeségeket, amikor nem kéne (1-2 éve meg évente voltam kisebb beteg 2 évente meg komolyabb vírusos fertőzéses.)

2020. febr. 16. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!