Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hánytatás. Hogyan csináljam...

Hánytatás. Hogyan csináljam okosan?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem vagyok bulimiás és nem is szeretnék az lenni. Egyszerűen elegem van abból, hogy sok munkával is csak minimális eredményt érek el. Három hete csak diétás moslékot eszem és kétszer edzek egy nap, vagy háromszor, ha időm engedi. Mindezzel kemény 2 kg fogyást értem el. Persze nem bírtam tovább, muszáj volt jóllaknom végre valami élvezhető kajával, erre vissza is jött 1,5 kg. Bocsánat, de k..vára elegem van, hogy sz..rt se ér a munkám. Elegem van az ehetetlen kajákból, az éhezésből, az állandó megalázó helyzetekből és nincsenek rá felesleges éveim, hogy végre valami szánalmas kis eredményt fel tudjak mutatni. Így jött az ötlet a gyorsabb módszerek felé. Persze tudom, hogy ez rossz, de jobb, mint egy életen át disznónak lenni. Szóval a kérdéseim:

-Milyen gyakran érdemes csinálni?

-Mennyivel evés után célszerű?

-Mit tehetek a nyelőcsövem és a fogaim megóvása érdekében?

-Huzamosabban meddig alkalmazható?

-Milyen gyorsan várható eredmény?


2020. márc. 7. 20:18
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha felkeresnél egy dietetikust? Előadnád neki a távlati céljaidat, ő pedig személyre szabott diétát állít össze neked, ahelyett hogy buta módon kísérleteznél.
2020. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
De, inkább írj adatokat! A tested nem lehet undorító! Én 106 kiló vagyok, mégse nevezem magamat undorítónak, csak kövérnek. A súlyos önértékelési zavarodat nem a fogyókúra fogja elmulasztani, hanem a pszichoterápia. Nem kell totálisan kiiktatni a zsírt, és ehetetlen szárazon rágódni. A lisztet, hozzáadott cukrot iktasd ki, minden mást ehetsz, zöldség dominanciával. Írd már ide, mit eszel egy nap! És elégedj meg a havi 3 kilóval, az egy évben 36.
2020. márc. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

120 kiló vagyok, szóval tényleg gázosan túlsúlyos. Szar az életmódom (folyamatos munkarend, nulla rendszeresség), szóval emellett nehéz bàrmilyen diétát tartani. Mindazonáltal, amikor pillanatnyi lelkesedésemben felkerestem egy edzőt, dietetikust, olyan diétát rakott össze nekem, hogy annyi kaját néha megenni sem tudtam.

Oké, nem a világ legváltozatosabb étrendje a csirke, hal, zöldség, rizs alapra épülő kajálás, de fűszerezéssel sokat lehet "csalni", belefér itt-ott egy kis gyümölcs is, csak nem mindegy, mi, a zabkása meg szerintem a világ legváltozatosabb reggelije, azt megtartottam úgy is, hogy a diétába belebuktam a fentiek miatt. :)


Keress egy szakembert, ha nem akarsz dietetikushoz meg orvoshoz menni, legalább egy személyi edzőt keress ott, ahova jársz. Pár alkalomra, hogy elindítson egy úton.

Lehet ezt jól csinálni, hogy ne éhezz és undorodh mindentől, de magadtól nem fog menni az írásaid alapján.

2020. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, nagyon rendesek vagytok, hogy segíteni próbáltok!

160 centis vagyok, lány létemre három számjegyű a testsúlyom. A tükörből egy vágóhídi sertés néz rám vissza.

Zöldséges rizst szoktam enni főtt tojással, néha egy kis sajttal, csirkére nincs pénzem. Nagyon rosszul főzök, hiába rakok ránézésre rengeteg fűszert, ízetlen marad, alig bírom megenni. Salátát finomat tudok csinálni, de abból semennyi sem lakat jól, ahogy az ilyen alacsony ch dolgok sem, 1-2 óra múlva korog a gyomrom. A zabkását nagyon szerettem, de állítólag a tej, a gyümölcsök és a magvak is hízlalnak és csak vízzel kellene, úgy meg borzalmas. Nem tudom már tényleg, hogy mit kellene, ami alkalmas emberi fogyasztásra, emellett egészséges és nem egy vagyonba kerül. Ja és jól lehet lakni vele.

Apropó pénz, szakembereket nem tudnék megfizetni sajnos. Azt hallottam, nagyon lehúzósak.

Köszi mégegyszer!

2020. márc. 7. 23:39
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek neked szüleid???

Micsoda ember vagy te, hogy képes vagy magadról így beszélni, hogy vágóhídi sertés?! Hogy ejthetsz ki ilyet a szádon??? Nem disznó vagy, hanem kövér. És akkor? Majd szép lassan lefogysz! Hova rohansz? Eleve teljesen tájékozatlan vagy a fogyást illetően is! Legalább olvasnál, bőven van mit még az interneten is, pl facebook csoportokban. Ne rizst egyél, mert az magasabb kalória, hanem zöldséget. Hogyhogy nincsen pénzed húsra, hát miből élsz? Hogy a tej hizlal, az hülyeség. Nem iszod literszámra. Egy bögre 125 kcal, az nem sok. Még magvakat is ehetsz, ha nem tízdekányit egyszerre. Gyümölcsöt nyugodtan, ha egy kilót megeszel, még az is csak 600 kcal, annyit meg úgyse eszel! Még mit eszel, reggeli-vacsora? Mért harapófogóval kell kiszedni belőled az információt? Az edzéstől lehet, hogy azért nem csökkennek a kilók, mert izmot növelsz, az nehezebb, mint a háj.

2020. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy próbáltam salátán élni, de éheztem, semmire nem bírtam odafigyelni. Akkor is, ha volt hozzá hús, nem bírom szénhidrát nélkül. Próbáltam rizs helyett kölest, de rettenetes íze van.

Szerinted zabkása tejjel, magvakkal, aszalt gyümivel nem lenne gázos? Úgy, ha mást nem ennék. Az legalább finom, olcsó és laktató.

2020. márc. 8. 00:51
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz zabkását tejjel, gyümölccsel meg magvakkal, de nyilván nem csak azt, hanem azt reggelire. Még mindig nem tudjuk, hogy mit eszel reggelire és vacsorára (eszel egyáltalán?), még mindig nem tudjuk, hogy hány éves vagy és még mindig nem tudjuk, hogy mi van a szüleiddel. A salátádba kell fehérje is, és mindjárt jóllaksz. És inkább naponta 5-ször egyél keveset, ne eleve haláléhesen üljél le enni. Azt pedig nem tudom elképzelni, hogy konszolidált, polgári, internettel rendelkező családnak nem telik húsra vagy halra.
2020. márc. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok. Írtam, hogy mikkel próbálkozom.

Szüleim nem tudom, hogy jönnek ide. Van hús, de nem annyi, amennyi ilyen diétáoz kell. Az meg egyszerűen nem igaz, hogy a fehérje laktat. Egy kiló csirke nekem egy napig sem tartana ki. Ehetek bármennyit, szénhidát nélkül olyan vagyok, mint a mosott s..r.

Csak zabkásával nem lehet lefogyni? Azt ki tudnám bírni, ha lehet variálni vele.

2020. márc. 8. 01:55
 19/36 anonim válasza:
100%

Egészen pontosan mi az a szénhidrátforrás, ami ennyire hiányzik? Van valami konkrét?

Péksütik, csokik?

2020. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

A zabkását nyugodtan variáld tejjel, ahogy jólesik, csak cukor nélkül.

És igenis egyél szénhidrátot is, csak kevesebbet, mint korábban.

Tényleg szakember kéne ide. Pszichológus se ártana, de táplálkozási szakemberrel kéne beszélned elsősorban.

És igen, azt tartsd szem előtt, hogy heti egy kiló már teljesen jó eredmény! Te nagyon tipikusan az az eset vagy, akinek nem diétára van szüksége, hanem életmódváltásra, vagyis ne az legyen a cél, hogy x ideig odafigyelj arra, hogy mit eszel meg mennyit, hanem hogy szoktasd át magad a sütikről a gyümölcsökre, a cukorról az édesítőszerekre vagy mézre vagy kevesebb cukorra, a mindenféle üdítőkről a vízre, teára, stb.

2020. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!