Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a különbség az étrend-kiegé...

Petneki József kérdése:

Mi a különbség az étrend-kiegészítők és a táplálékkiegészítők között?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a táplálékkiegészítőkbe csak tápanyag (fehérje, zsír, szénhidrát) kerülhet, míg az étrend-kiegészítőkbe egyéb anyagok (pl. vitaminok, ásványi anyagok) is?

2020. márc. 18. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanazt jelenti. Ugyanolyan tápanyag a vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek, csak kevesebb kell belőlük. A többségük ugyanúgy zsírban raktározódik.
2020. márc. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az étrend-kiegészítők olyan szájon át fogyasztható készítmények, amelyek a hagyományos étrend kiegészítésére szolgálnak. Általában koncentrált formában, egyedi tartalommal vagy kombináltan tartalmaznak makro- és mikrotápanyagokat vagy egyéb élettani hatással rendelkező anyagokat, növényi összetevőket. Kiszerelésüket tekintve tabletta, kapszula, pasztilla, port/szirupot tartalmazó tasak, folyadékampulla vagy csepegtetős üvegként kaphatók.
2020. márc. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek köszönöm a válaszát.

A második kommentelőnek pedig üzenem, hogy google-t használni én is tudok, amit beírt kb. az első találaton fellelhető weboldalról származik. Ennek ellenére a bemásolt szöveg még így sem válaszol a feltett kérdésre ("Mi a különbség...?").

2020. márc. 29. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha tudod használni a keresőt akkor használd és kutass!
2020. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 a GYK-t csak olyanok használják, akik nem tudják használni a keresőt. Még hogyha külön mondják.
2020. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom használni a keresőt, azonban így is teljesen jogosan és megalapozottan tettem fel a kérdést, ugyanis NINCS minden információ fenn a weben. Sőt, lehet, hogy ezzel újdonságot mondok, de a webes kereséssel nem látok bele az emberek fejébe se, tehát van létjogosultsága itt a kérdésfeltevésnek.

A GYK nem google copypaste segélyvonal, hanem egy olyan hely, ahol a SAJÁT tudásodat megosztod másokkal.

2020. ápr. 9. 02:52
 7/10 A kérdező kommentje:

Még valami: ha a netes keresés ellentmondó, vagy nem egyértelmű információhoz vezet, illetve ha az adott találat megbízhatatlan, kétes eredetű oldalhoz vezet, akkor szintén jogos lehet itt a GYK-n feltenni a kérdést. Így tettem én is.

Nem mellesleg aki alapos, az nem elégszik meg 1 forrással, hanem megpróbál az adott dolognak minél több helyen utánanézni.

2020. ápr. 9. 03:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mellesleg aki alapos, az nem elégszik meg 1 forrással, hanem megpróbál az adott dolognak minél több helyen utánanézni.


akkor hajrá. OGYEI.hu

2020. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hajrá hajrá, én már megtettem mielőtt idejöttem volna.
2020. ápr. 10. 00:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Egymás szinonimái. Ezrét nem találtál semmit. Csók. !
2020. ápr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!