Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hullik a hajam. A vegetáriánus...

Hullik a hajam. A vegetáriánusságom miatt?

Figyelt kérdés

Szóval szeptember óta vega vagyok. És úgy december-január óta eléggé erős hajhullást tapasztaltam. Ha beletúrok a hajmba es kicsit bele kapacskodok de nem durván szóval nem fáj akkor van hogy 3 szál de olyan is hogy egyszerre 15 szálat szedek ki. Úgy fondolom hogy normálisan eszem: humusz túró tojás és hal lencse stb. A körmömmel semmi probléma nincs nem is érzem hogy fáradtabb lennék vagy valami. Szedtem supradyn multivitamin tablettát, most jelenleg Calcivid 7 et szedek. Nem vagyok sem kórosan sovány sem kövér 60 kg/ 170 cm. Azt olvastam higy lehet a kamaszodás miatt is mert ugye még fejlődő szervezet vagyok meg a hormonok meg minden. De az lenne a kérdésem hogy ez vajon mitől lehet? Köze van ahhoz hogy nem eszek húst?


Előre is köszi a válaszokat!


L



2020. márc. 27. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Napi kb. száz kihulló hajszál normális. A téli időszaknak is köszönhető, nem feltétlenül az étkezéseddel van összefüggésben.
2020. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy fent is írták napi 100 szál még természetes. A hajhullást ezer dolog okozhatja (pl. akár szuvas fog is), de a hús étrendből történő elhagyása - ha mellette figyelsz a kiegyensúlyozott táplálkozásra, vitamin és nyomelem bevitelre (a Supradyn nem nyomelem) - akkor nem okoz hajhullást. Ha így lenne akkor az összes vega kopasz lenne :)
2020. márc. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Supradyn-ben van nyomelem is a vitaminok mellett. Én azt gondolom, hogy a vega étrend lehet az oka a hajhullásodnak, mivel a hullás kezdete 3 hónappal az étrend változásod után kezdődött. Egy laborvizsgálat kimutathatná, hogy miből van hiányod. Főleg a vas fontos, de privátban a többi nyomelemet is tudod vizsgáltatni.
2020. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hal?!

Ha halat eszel, akkor NEM vagy vegetáriánus, hanem peszketáriánusnak nevezik ezt a táplálkozást.

17 éve vagyok vegetáriánus, életemben egyszer hullott nagyon durván a hajam: egy nagy fogyásom után, amikor ugyanis súlyos vashiányom lett, mert azokból az ételekből, amiket abban az időben fogyasztottam, nem szívódott fel sok. Szóval nem a vegetáriánusságom miatt volt ez. Utána elkezdtem vasat szedni napi rendszerességgel (Floradix Kräuterblut szirup), és egy hónap alatt normál értékű lett, a hajam is gyorsan visszasűrűsödött.

2020. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok. A böjtben a hal nem számít állatnak lehet enni péntekenként. Hidegvérű állat. De szerintem ezt mindenki maga dönti el mint pl. Hogy a gumicukrot engedi e. Fejlődő szervezet vagyok megrngedem még a halat. De köszönöm a válaszokat jöhetnek még! :)
2020. márc. 31. 07:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a vegetarianzmus miatt lehet, hanem a hianytalan taplalkozas miatt. Erdemes atnezni, hogy minden vitamin es asvanyi anyag megtalalhato-e az etrendedben.


Itt egy video a temaban: https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!