Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, ha nem merek enni?

Mit csináljak, ha nem merek enni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, kb. 175 cm. Tavaly nyáron voltam 64 kg, most 44.2 vagyok. Még mindig nem érzem magam elég vékonynak, és ha eszek bűntudatom lesz miatta. Szeptemberben kezdtem fogyókúrázni, aztán elkezdtem számolni a kalóriákat, ami odáig fajult, hogy mostmár csak egy paprikát, vagy almát eszek egy nap, és ezeket is lesétálom. Tavaly bármilyen csokit, chipset, fagyit megettem bármikor ha megkívántam, és bűntudatom sem volt (a hasamat azért takartam). Most már nem szeretek enni, szeretem érezni ha éhes vagyok, és tudom hogy ez így nem normális. Viszont mostanság egész nap csak a csokira, chipsre, fagyira, tulajdonképpen bármi ilyesmi ételekre gondolok, egyszer 1 héten szoktam enni ilyeneket, de akkor is olyan sokat ettem múlkor, hogy alig bírtam kiegyenesedni, úgy fájt a hasam, aztán persze 1 héten keresztül várom hogy megint egyek ilyet. Nem tudom hogy miből mennyit ehetek, vagy mennyi kcalt ehetek egy nap. Meg azt sem tudom, hogy hány kg.-nak kéne lennem.

2020. ápr. 21. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Fordulj pszichológushoz, de sürgősen!

Ehhez a magassághoz a 64 kg teljesen ideális és jó volt.

És hogy hogy merj enni? Gondolj arra, ha tovább fogysz, akkor már tükörbe se tudsz nézni, mert konkrétan meghalsz! Szóval melyik jobb? Egészséges testsúllyal rendelkezni, ami csak szerinted sok, vagy meghalni? El kell dönteni!

2020. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fokouatos mennyiseg emeléssel szokj ujra hozzá. Es keress egy dietetikust. talan pszichologust se artana
2020. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek szüleid? Anorexiás vagy sürgős segítségre van szükséged, pszichológus és dietetikus.
2020. ápr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki evészavarokkal foglalkozik, olyan pszichológust keress, online (mert most járvány van sajnos, egyébként természet4esen azt mondanám "személyesen").
2020. ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ritkán mondok ilyet, de tényleg nagyon vékony vagy. Oké, nem akarsz zsírosodni, mert csúnyábbnak gondolod magad, akkor kezdj el edzeni és izomtömeget növelni, attól szebb lesz az alakod. 10kg-ot minimum hízhatsz.
2020. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!