Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízókúra! Tudtok nekem segíteni?

Hízókúra! Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos azok közé tartozom, akik nagyon nehezen szednek fel magukra súlyt, szóval alapból vékony vagyok. Viszont visszafelé persze könnyebben menne a helyzet.. Lett egy nagyon stresszes időszak az életemben kb másfél éve. Fokozatosan ledobtam magamról 2-3 kilót, ami tudom nem tűnik soknak, de egy vékony emberen sok.


Azóta egyszerűen nem tudom visszaszedni. Próbáltam edzeni is, de több ismerősöm is azt mondta az olaj a tűzre, mert amíg nincs egy stabil súlyom az edzéshez és nem viszek be elegendő energiát, mellette gyors is az anyagcserém, csak leégetem azt is ami volt. Így azt mondták kalóriákat kell számolnom és szigorúan tartani azt.


Végeztünk egy ilyen mérést kalkulátorral, ami szerint napi 500 kalória többletben kell lennem, hogy akár heti változás már lehessen. Eddig kb 1700-800 kalóriát ettem, 2200-ban kell lennem. Lány vagyok, persze ha férfi lennék ez több lenne..


Tudnátok nekem BÁRMi olyan ételt/receptet/étrendet ajánlani, ami nektek személy szerint bevált esetleg? (légyszi ilyen junkfoodokat ne írjatok poénból, nem szeretném ezt egészségtelenül tenni) eddig annyit tanácsoltak mindent csináljak olívaolajjal, meg gyakran egyek kisebb adagokat. Minden segítség jól jön! Köszi!



2020. máj. 10. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
nekem a sültkrumpli segített :D Azóta meg is szerettem, ha nem mozogsz mellette akkor használ.
2020. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelen esetben az olivaolaj a legutolsó utáni szempont.. A főbb javaslatok, ami a köreteket illeti: basmari rizs, durum tészta, bulgur, kuszkusz. Ezek mehetnek nagy mennyiségben. A krumpli nem ideális, mert az előzőekhez képest jóval kevesebb szénhidrátot tartalmaz (ergo sokkal többet kéne belőle enni).

Feltétnek sovány húsok (főleg csirkemell), de lehet hal is, a lényeg fehérjedús táplálék legyen.

Edzés nem ártana, persze nem aerobik, hanem súlyzós, gumiszalagos vagy saját testsúlyos edzések, nyilván az erőnlétednek megfelelő terheléssel. Ez azért kéne, hogy a plusz kalóriák izomba menjenek, ne zsírba.

Kiegészítő étkezésekre sovány sonka felvágott, tojás, félzsíros túró, félzsíros sajt, félbarna kenyér.

Így hirtelenjében ennyi..

2020. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ez, piszkáltak a vékonyság miatt, jöttek a hasonló "haha akkor annyi csokit meg pizzát ehetsz amennyit akarsz haha". Ja persze így megy.

Ma már nem akarok megfelelni, azt eszek ami jól esik. A súlyom beállt egy bizonyos kilóra a hónapok alatt. Nem lettem kövérebb, de egészségesebb igen.

2020. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


# 2 válaszoló, remélem még eltudlak kapni :D

Annyi volna a problémám, hogy én imádok mozogni, végzek is itthoni edzést és direkt nem is kardiózom, inkább guggolások, emelések, kitörések, főleg láb gyakorlatokat csinálok itthon szalaggal/tárcsával. Úgy mindig éreztem a hatását, hogy másnap fájtam, izomlázam volt. Viszony súlyra nem gyarapodtam. És ezért mondták nekem, hogy amíg nem megy a több evés, hogy tartsak egy magasabb kalóriabevitelt addig ne csináljam, mert lemozgom azt is ami rajtam van és vagy stagnálni fogok, vagy rosszabb és fogyni..


El nem tudom képzelni akkor mennyi ételt kéne bevigyek edzés mellett! Ha így ala natur 2200-at kellene most jelenleg. Ha edzek is gondolom még pár százzal többet kéne..

2020. máj. 10. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Elkaptál :)

Könnyen lehet, hogy edzéssel számolva még jobban emelni kell a bevitelt. Elsősorban magasságtól, életkortól, testsúlytól függ az érték. Erre is vannak kalkulátorok, weboldalak.

Könnyen lehet, hogy 2700-2800 kcal se lenne ördögtől való, de - főleg kezdetben - nem lesz könnyű ennyit megenni.

2020. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ahaa értem. Hát igen, fokozatosan rászoktatom magam először a 2000 feletti értékre, aztán haladok feljebb. Elszánt vagyok, muszáj mennie :D
2020. máj. 10. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy ha nem alszok eleget és éjszakázok, akkor fogyok. Tehát ebből kifolyólag aludni kell és főleg időben kell elaludni. Másik, ami az én életemből hiányzik, az a rendszeresség. Azt hiszed, eszel eleget, de vajon ez mit jelent? Azt, hogy ebédeltél és vacsoráztál ma már? Hányszor hagyod ki a reggelit? Próbáld meg rendszeressé tenni a napi 5-szöri étkezést. És akkor lehet, hogy számolgatni se kell semmit.
2020. máj. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen az alvás.. Azt nagyon kéne rendszereznem :D

Evéssel én mindig is megvoltam, nem nagyon hagytam ki fő étkezéseket. meg kb. ugyanakkor eszem mindig

2020. máj. 11. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!