Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Le szeretnék fogyni ez alatt...

Le szeretnék fogyni ez alatt a nyár alatt 10-20 kilót! (Ha nyár végére nem is jönne össze, akkor novemberig!!) Mit kell tegyek ehhez??? Lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, 167 centi és 69 kilógramm.

Sajnos egész életemben probléma volt a súlyom, genetikailag az alkatom miatt, és azért is, mert szeretek enni...szóval egy olyan diéta kell amit meg is tudok tartani. Már vagy 2-3 hete elkezdtem diétázni, másfél hét után 1 kiló lement, de aztán megállt és nem értem, hogy miért. Kis adagokat eszem, reggelire két toastot aztán ebédre is valami keveset meg estére is, sok zöldséggel és gyümölccsel. Azt tudom hogy sok vizet kell inni (bár en ízesített janát iszom, és abból is keveset...) de akármennyire próbálkozom nem tudok 1 kilónál többet fogyni. Ezért gondolom azt, hogy a diétám is rossz, ezért is írok ide. Sportolni is kéne, de nem tudom hogy mit, mennyit, hogyan.

Novemberben lesz a szalagavatóm ami miatt ilyen fontos az hogy ennyi idő alatt fogyjak le, meg azért is mert egyszer végre szeretném jól érezni magam a bőrömben.

Tudnátok segiteni??

Nagyon köszi a válaszokat!!!



2020. jún. 9. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg kaloriaszamolas ? Plussz Hiit edzes . Vagy aerob. [link] 👈ez itt pl. Nagyon jó HIIT !
2020. jún. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Próbáld meg a kalóriaszámlálást. Vannak appok, amik segíthetnek, például yazio vagy kalóriabázis. Ezeknél kiszámolja az alkalmazás a fogyáshoz szükséges napi kalóriamennyiséget, neked pedig csak be kell írnod miket ettél. Azt is be tudod állítani, mennyit szeretnél egy héten fogyni, de nyilván a heti 0,5-1 kg az ideális. Lehet, hogy néha macerás beírogatni az ételeket, de szerintem megéri. Sport szempontjából pedig keress youtube-on edzéseket, próbálj ki többfélét. Eleinte nem kell túlzásba vinni, de fokozatosan növelheted az edzés időtartamát. Sokan csinálják a Chloe Ting-es edzésterveket, és én is csak ajánlani tudom, hiszen ott 2-4 hetes edzéstervek közül tudsz választani. Válaszd ki azt a mozgásformát, ami legjobban illik hozzád.:)
2020. jún. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 20kg nagyon durva túlzás, inkább 10kg-ot kellene megcéloznod, ami teljesíthető is.

A kalóriaszámolás jó ötlet, legalább azért, hogy tudd, hogy jól lőtted be az alapanyagokat, és az adagokat, az 1kg nem kevés ennyi idő alatt. Mozogni meg bármit, legalább heti 3-4x, 1 óra futás, biciklizés stb.

2020. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mozgás mindenképp ajánlott, és nincs olyan, hogy túl sokat mozogsz, úgyhogy amennyit csak tudsz. Főleg kardió kéne, hogy égjen a zsír, napi 1 óra lenne az ideális (minimum). A mozgás a legfontosabb, utána jön az evés. Nem csak az számít, mennyit, hanem az is, hogy mit, a zöldség-gyümölcs, amit írtál, mindenképp jó. Annyi még, hogy az éhezés hajlamos épp ellenkezőleg hatni, a szervezeted "megijed" és tartalékoló üzemmódra kapcsol, szóval ne éheztesd magad, de semmiképp se nassolj, ne egyél este 6 után, stb.
2020. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2020. jún. 11. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!