Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket kell számolni inzulinrez...

Miket kell számolni inzulinrezisztencia esetén?

Figyelt kérdés

Egy hete tudom hogy inzulinrezisztens vagyok és az orvosom szerint 160g szénhidrátot ehetek egy nap maximum. (semmi cukor liszt) Én mindent beleszámolok ebbe a zöldség gyümölcs stb. Ismerős szerint nem szükséges csak a tészta és társait. Szerintem mindent kell..


Kaphatok esetleg választ olyantól, aki szintén hasonló helyzetben van, hogy akkor mit kell számolni és mit nem? :)


Én tökéletesen megvagyok így ezzel a számolási rendszerrel sőt jobban is érzem azóta magamat.


21/L



2020. jún. 21. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy mindent számolsz, néhány zöldségben és gyümölcsben jócskán van ch.
2020. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindent számolni kell, még az innivalót is.
2020. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azokat a zöldségeket nem kell számolni, amelyekben 5g -nál kevesebb szénhidrát van 100 g-jában. pl. paprika, uborka, paradicsom.

De ha ezekből több mint 200 g-ot eszel meg, akkor ezeket is kell.

Tehát ha reggelire eszel egy paprikát, vagy egy paradicsomot, ami nincs 200 g, akkor nem kell.

Illetve ilyen még a túró is, ha 100g-nál kevesebbet eszel belőle egy evésre akkor nem kell.

2020. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindent szàmolva dobtam össze az étrendem, 80-85g szénhidràtra àlltam àt. Az orvosi javaslatos 160 grammos ch diétàt dobtam mert nem fogytam semmit vele.

A mostani diétàm ( életmódvàltàsom) eredményével elégedett vagyok. (-49 kg eddig)

2020. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!