Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán tej vs tehén tej?

Vegán tej vs tehén tej?

Figyelt kérdés

Egy ideje vegetáriánus vagyok, nagyon sokat adok az egészséges étkezésről. A tejtermékek fogyasztását sem túlzom el, a sok antibiotikum miatt amik bennük található.

Azonban a kedvencünk a reggeli műzli. Ehhez mandula tejet használtunk, azonban jobban megvizsgálva az sem biztos hogy egészségesebb. Az összetevők közt ott szerepel a guárgumi meg sok ehhez fajta rossz dolog.

Szerintetek? Mi az egészséges alternatíva?



2020. júl. 27. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Házilag nagyon olcsón meg tudod csinálni. Zabtejet 1 litert kb 50 forintból szoktam csinálni.

A tehéntejnél mindenképp jobb még a guargumis növényi tej is, bár ha néha veszek boltot, én nem láttam rajt.

A tehéntej tele van antibiotikummal, ösztrogénekkel és erőszakkal.

2020. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Vannak olyan növényi italok amikbe nem tesznek ilyesmiket, pl The Bridge vagy az Aldi sajátmárkásai, azok még olcsóbbak is a többinél
2020. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen használtok növényi tejet, nagyon ajánlom, hogy csináld meg magad. Ha nem szeretnél sok időt tölteni vele, akár szerezz be egy erre való gépet. Csak bele kell tenni az összetevőket, és leszűrni sem muszáj minden fajtát. Azt teszel bele, amit te szeretnél, nagyon finomak, nem termelsz vele annyi szemetet, és anyagilag is sokkal jobban jössz ki. Ha minden reggel bolti mandulatejet esztek, az ára is gyorsan megtérülne.
2020. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!