Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az miért nem számít egészségte...

Az miért nem számít egészségtelennek, ha valaki csak zabál, de nem látszik rajta?

Figyelt kérdés
Az olyan emberekre gondolok, akik állandóan esznek, mégis soványak, mert ilyen alkatuk van. A kövér emberek, akik folyton esznek, rájuk fogják, hogy mentális problémájuk van és egészségtelenek. Akkor a vékony embereknek, akik túleszik magukat, nekik nincs mentális problémájuk?
2020. júl. 31. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem, azokat irigyli mindenki, pl. én is.
2020. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem irigylem. Egyik ismerősöm ilyen, egyszer elmondta, hogy nulla önbizalma van, mert se melle se feneke, meg tényleg nagyon férfias, nehezen ismerkedik. Nem lehet egyszerű.
2020. júl. 31. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy nem számít egészségtelennek??
2020. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Nyuszika, értem a frusztrációdat, de fogadd el valakitől, aki jelenleg túlsúlyos, de volt korábban olyan sovány, hogy a bordái kilógtak ráadásul van egy biológia diplomája: nincs olyan, hogy valaki alkatilag sovány/kövér. Vannak bizonyos betegségek, amelyek a testtömegen is látszanak, de ha valaki sovány és sokat eszik, az bizony kőkemény fizikai munkával/sporttal marad sovány. Ha valaki elhasználja a bevitt kalóriákat, akkor sovány marad, ha nem, akkor hízni fog.


Napi fél kg édesség zabálása mellett (összesen 3500-4000 kcal/nap) volt olyan időszakom, hogy a medencecsontom és a bordáim kilógtak és az ismerőseim orvoshoz akartak küldeni én meg a 34-es ruháimat próbáltam övvel összefogni, hogy ne essen le rólam. De a napi átlag 20-30 km bringa és heti 15 km futás, meg a 3 kölyök utáni rohangálás megtette a hatását....az is, amikor heti 6x2 órát töltöttem futógépen.


Állj neki sportolni rendesen és le fogsz fogyni! Akkor is, ha hormonproblémáid vannak.

2020. júl. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. Nem vagyok nyuszika.

2. Teljesen normális alkatom van, sportolok.

2020. júl. 31. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne számítana?
2020. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Én azt figyeltem meg, hogy aki sovány az lehet, hogy folyton eszik de egyszerre nem sokat. A kövérek meg hiába monják hogy ránéznek egy almára és híztam 5 kilót ez nem igaz. Valóban vannak genetikai tényezők és vannak olyan betegségek ami hízást okozhat pl pajzsmirigy alulműködés. De többségében a kövérek jóval többet esznek mint a soványak. A saját példámon is látom. Nekem is mondják hogy mennyit eszem és milyen jó nekem hogy nem hízom meg miközben a munkatársam azzal jön hogy ő bezzeg nem eszik egész nap vagy alig. Ez igaz csak én kis adagokat eszem zöldséges kalóriaszegény ételeket. Ő meg egesz nap alkohol mentes citromos söröket meg kólát és fantát iszik, és kürtöskalácsot eszik mellé. Majd hazamegy és este bezabál én meg vacsorára is csak könnyű kisadag ételt eszem. Lehet úgy tűnik én zabálok ő meg koplal de kaloriabevitelben ő a tízszeresét eszi/issza meg mint én ráadasul nem is egeszséges élelmiszerekből.
2020. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Ja és én tornázom esténkénr ő meg elhever a kanapén. Ez sem mindegy.
2020. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

4-es rosszul tudod

a baratnom egy sovany lusta csaj. De folyton eszik mindent es sokat. 2x annyit mint a legtobb es sosem sportol. Megis vekony marad

2020. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Fiatalon még inkább van ilyen amit írsz utolsó pl az exem is csont sovány volt aztán 35 éves korára szép nagy sertéssé nőtte ki magát.
2020. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!