Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nagyon egészséges étkezem,...

Ha nagyon egészséges étkezem, de mellette azért iszom alkoholt, az mennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon odafigyelek az ételre, edzem is, sokat mozgok, de heti 2-3 nap van, hogy lecsúszik alkalmanként 1 üveg bor.

2020. aug. 13. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy - egy pohár (főleg, ha vörös), az inkább használ.

A 7 deci egy nap alatt az már sok.

Hiába étkezel egészségesen, ha vedelsz.

Ugyanis cukorrá bontja a szervezeted az alkoholt.

2020. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy üveg bort egyedül benyakalni 2-3 nap az azért tényleg sok.

Az egészséges táplálkozás kb így semmit nem ér. Jó, ha szenny kaját ennél, akkor kb két végéről égetnéd a gyertyát, így csak egy.

2020. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából csak az oregito hatasatol felek. Persze tudom, alaknak se jo, meg az egeszsegnek se.. de mivel mellozni is tudom, van hogy 2 hetig nem iszok. Csak ez az egyszerre sok tenyleg nem jo, de hat egy este alatt siman elfogy ennyi.. csak feltem a rancoktol az arcom :D mondjuk szerencsere joba genetikam, de azert..
2020. aug. 13. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a májamat (meg a gi traktust) félteném, mert ráncokkal lehet élni, működésképtelen májjal már kevésbé.


Mindegy, mi leírtuk, hogy nem annyira jó dolog ez így. Ha megkérdeznél 10 másik embert (esetleg eü rutinnal is), kb ugyanezt mondanák. Rajtad áll, mit kezdesz az életeddel.

2020. aug. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de nem ezzel a kérdéssel kellene foglalkoznod, hanem azzal, hogy kb az alkoholizmus küszöbén állsz.


Ez a mennyiség egy férfinak is küszöbérték heti fogyasztásban, egy nőnek pedig főleg túlzó bevitel. Nem a ráncaim miatt aggódnék....

2020. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mennyiség (bár az se smafu) a legnagyobb baj, hanem az, hogy ezt egyedül iszod. Társaság nélkül, pusztán a hatás kedvéért.
2020. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagy baj. Naponta lehet inni, jo minosegu sorbol, borbol vacsorahoz. De meg fel uveg is sok ferfinak is - nok maja kb feleannyit bir, - nemhogy egy.

Ne csusszon le. Csak mert ki van nyitva az az uveg, alld meg, hogy 3-4 dl-nel tobb lemenjen. Art is a tobb, es garantaltan eljon a pont, mikor ki kell bontani meg eggyel.

2020. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!