Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyjak le, ha ezzel a...

Hogyan fogyjak le, ha ezzel a betegseggel kuzdok?

Figyelt kérdés

[link]

18 eves vagyok, 4-5 eves korom ota csak par etelt vagyok kepes megenni - a tobbitol szinte fobiam van es nem birom elviselni oket a kozelemben sem. Sokszor probaltak belemtomni mindenfelet, de csak rosszabb lett a helyzet.

Amiket megeszek: burgonya (+edesburgonya), sos tesztak, sos chips, parfajta edesseg, rizs, gomba, olajos magvak. Nagyon szegyellem, hogy ezzel kell egyutt elnem, de Magyarorszagon kvazi ismeretlen ez a fajta eveszavar es az anorexia, bulimia van inkabb eloterben.

Ami meg rosszabb, hogy emellett rettentoen eros testkepzavarom is van es anorexiaba hajlo tuneteim is voltak/vannak.

Van esely ra, hogy fogyni tudjak valaha is az eletben ilyen taplalkozassal?


2020. aug. 20. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj pszichológushoz, talán változik a helyzet, és kérd dietetikus segítségét.
2020. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezektől soha az életben nem fogsz lefogyni. Keress pszichoterapeutát, ez mind pszichés zavar.
2020. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt kezelni kell,mi nem tudhatjuk,hogy te miért akarsz fogyni.Talán mert van rajtad felesleges vagy mert a testkép zavar miatt kövérnek latod magad pedig nem is vagy az.

Nekem is volt tini koromban testkép zavarom a 175cm magaságomhoz 60kg sem kövérnek láttam magam pedig vékony voltam a csontjaim nehezek és a kg-t néztem hogy ez még mindig sok.

Sos chipszektől,édeségzől,burgonyától,rizstől és tésztától épp hogy hízni lehet.

Keress fel egy orvost,biztosan lehet rajtad segíteni.Kérd meg a szüleidet,hogy segítsenek neked.

2020. aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez egy ordogi kor. Nagyon szeretnek mar egeszsegebben enni, viszont szakember nelkul tenyleg nem fog menni. Koszonom a segitseget mindenkinek, ment a zold. :)
2020. aug. 20. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!