Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan étkezzek így?

Niceszisz kérdése:

Hogyan étkezzek így?

Figyelt kérdés

Üdvözletem Mindenkinek!


Segítséget szeretnék kérni.

Célom a fogyás, de nem tudok fogyni.

Szociális munkásként dolgozok. Éjszakai szolgálatokat teljesítek, tehát gyakran kénytelen vagyok napközben "kialudni" magam.

Régebben, amikor még csak nappalos műszakokban dolgoztam, tudtam fogyni, de most egyáltalán nem megy. Az elmúlt 1.5 évben feljött rám 10 kg és az istennek sem akar lemenni.

Korábban rendeltem az egészségkonyhától azelőtt meg a teletáltól 1200-1400kalóriás ételeket amiket fogyasztottam de így sem indult meg a fogyás, mint mikor napközben dolgoztam. Régen a nappali munka után hazajöttem elmentem kocogni és lefekúdtem aludni.

Mivel már egy ideje éjazaka dolgozok már azt sem tudom mit hogyan mikor egyek. Tehát nekem elviekben este kellene ebédelnem és napközben meg nem. Ismerősöm azt javasolta hogy akármennyire is mardos az éhség soha ne egyek este. Na de akkor mikor egyel? Ha este nem eszek és reggel haza jövök délelőtt alszok akkor kb az egész 24 órás napból délután van 14 és 17 óra közótt időintervallumom étkezni de ez sem jó.

A másik meg ha nem eszek semmit este akkor nagyon rossz az éjszaka hiába fekszek le éhgyomorral reggel, akkor sem tudok fogyni. Sajnos jelenleg nem sportolok semmit ettől függetlenül korábban sport nélkül megfelelő diétával is tudtam fogyni most nem. Kérlek ne írjátok azt, hogy akkor ne dolgozzak éjszaka, mert jelenleg ez nem kivitelezhető számomra.

Nincsen hormonális eredetü problémám.

Teljesen feladtam.

Méreteim:

28 éves nő

168 cm

90 kg.

Köszönöm a hozzászólásokat!



2020. aug. 22. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A baj sajnos ott kezdõdik, hogy a legtöbb ember egészségét kinyírja az éjszakázás hosszútávon.
2020. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vantel ***** válasza:
48%

ingyen élhetsz,ez zseniális, irigylésre méltó!

Bárcsak nekem lenne ilyen gondom!

2020. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Vedd úgy, hogy neked el van tolódva a napi ritmusod. Tehát felkelsz, amikor megéhezel, egyél, ez lesz a "reggeli". 4 órával később "ebédelsz", megint 4 óra múlva uzsonnázol, utána 2-4 órával később "vacsorázol".

Elvileg ha kalóriadeficitben maradsz, fogynod kellene, de az éjszakázás rendesen bezavarhat a hormonrendszered működésébe, így nem meglepő, ha mégsem sikerül. Próbálkozhatsz még szénhidrátcsökkentéssel (low carb/LCHF étrend), esetleg időszakos böjttel, ha kibírsz hosszabb időt evés nélkül.

Ételrendelés helyett szerintem jobban járnál azzal, ha magadnak készíted el az ételeidet, és megpróbálsz minél "tisztábban", természetes alapanyagok felhasználásával táplálkozni. Mozogni sem ártana, heti 3-4x fél óra intenzív mozgás is sokat számít. Ha van olyan nap, amikor nem dolgozol, legalább akkor.

2020. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd hülye, természetesen lehet este, de ha te éjszaka dolgozol, akkor is enni! Nem érdemes alvás előtt bezabálni, és utána munkában éhezned.

Fogyni akkor fogsz, ha kevesebb energiát viszel be, mint amit elhasználsz. Magyarul kevesebbet kell enni, ne nassolj, ne igyál semmi cukrosat (gyümölcslét sem), egyél minél több zöldséget, és az étel adagjaidat csökkentsd főleg kenyér, krumpli, tészta stb. tekintetében.

2020. aug. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!