Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Helyes, hogy hússal táplálkozunk?

Helyes, hogy hússal táplálkozunk?

Figyelt kérdés
Az ember eredetileg mindenevő, amiben a hús evése is benne van. De akkor miért olyan szörnyű érzés megölni egy állatot? Úgy értem, ha ez természetes lenne, akkor valószínűleg nem lenne bennünk a lelkiismeret-furdalás a táplálékállat megölése után, hanem ez az érzés kihalt volna. De bennünk van mégis. Akkor most helytelen, hogy levágásra tenyésztjük a vágómarhákat? Vagy létezik egyáltalán "helytelen" a természetben? Kell, hogy létezzen, máskülönben mit éreznénk? Jobb úgy megölni az állatot, hogy megadjuk neki az esélyt a menekülésre, mint az afrikai szavannákon? De hisz ott sincs esélye, hiszen az ember nyilvánvalóan okosabb. De más, a tápláléklánc csúcsán levő állat szemmel láthatólag nem agyal ezen. Mi miért érezzük rossznak? Vagy, ha rossz, akkor miért vagyunk mindenevők?
2010. aug. 6. 15:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
34%
én nem tom minek van lelkiismeret furdalásuk de ha ők nem esznek több marad nekünk normálisaknak:P
2010. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem még soha nemvolt lelkiismeret furdalásom disznóvágáskor :D


És azt hiszed aki vágóhídon dolgozik mint mészáros annak van? Ugyan már. Max a kislányoknak v lelkileg gyenge v h nevezzem embereknek lehet lelkiismeret furdalása.

2010. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

...biztos rendkívül mély érzésű ember vagy.

Egy vágóhíd után már nem lennél ilyen biztos magadban. Vagy ha éreznéd, amit a marhák éreznek, amikor a futószalagon a fűrész fele mennek.

2010. aug. 6. 15:07
 4/15 anonim ***** válasza:

ha kinyír egy állatot.


Ez lemaradt.

2010. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nem érzem rossznak. Főleg azért, mert nekem sosem kellett megölnöm, lenyúznom, feldarabolnom a vacsorámat. Én a közértben veszem a húst, így nekem az "csak" egy árucikk, nem egy élőlény teteme. Ha esetleg magamnak kellene leölnöm az állatot, akkor sem hinném, hogy bűntudatom lenne, mert nem érzem magam bűnösnek. Inkább sajnálatot éreznék az állat iránt, ha egyáltalán éreznék valamit.
2010. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nevezhetjük vágóhídnak is ahol dolgoztam. Naponta 30ezer csirke jóopárezer kacsa liba...
2010. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Csak az lehet mélyérzésü, aki vegetáriánus? Hát Hitler biztos Q.va mélyérzésü volt!
2010. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
nálunk van bio- hentes, ott szoktunk vásárolni, bár én csak csirkét eszem, ott nem ilyen génkezelt tyukokat árulnak, hanem amik kint kapirgáltak és boldogok voltak. igaz ez jóval drágább, de egészen más az íze ha kipróbálod.
2010. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
és szted a növénynek nem fáj ha letépsz belőle egy darabot? javaslom legyél fényevő és akkor nem lesz lelkiismeret furdalásod! és fogadjunk a szúnyogot minden gond nélkül csapod agyon...
2010. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Istenem, miért nem tudtok egy elméleti kérdést megválaszolni ti barmok? Csapd agyon a szúnyogot... mi köze ennek a hússal való táplálkozáshoz??? Nem olyan állatokról beszélünk, amik minket veszélyeztetnek és önvédelemből öljük őket.
2010. aug. 6. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!