Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Helyes, hogy hússal táplálkozunk?

Helyes, hogy hússal táplálkozunk?

Figyelt kérdés
Az ember eredetileg mindenevő, amiben a hús evése is benne van. De akkor miért olyan szörnyű érzés megölni egy állatot? Úgy értem, ha ez természetes lenne, akkor valószínűleg nem lenne bennünk a lelkiismeret-furdalás a táplálékállat megölése után, hanem ez az érzés kihalt volna. De bennünk van mégis. Akkor most helytelen, hogy levágásra tenyésztjük a vágómarhákat? Vagy létezik egyáltalán "helytelen" a természetben? Kell, hogy létezzen, máskülönben mit éreznénk? Jobb úgy megölni az állatot, hogy megadjuk neki az esélyt a menekülésre, mint az afrikai szavannákon? De hisz ott sincs esélye, hiszen az ember nyilvánvalóan okosabb. De más, a tápláléklánc csúcsán levő állat szemmel láthatólag nem agyal ezen. Mi miért érezzük rossznak? Vagy, ha rossz, akkor miért vagyunk mindenevők?
2010. aug. 6. 15:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a különbség az önvédelemből ölés és a táplálékszerzés miatti ölés között. Ugyanúgy létfenntartás.


Nekem aztán nincs bűntudatom. Abnormális dolog ezen ennyit gondolkodni, ha nem akarsz, nem eszel húst, és ennyi.

2010. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az ember keletkezése óta állatokra vadászott, én nem igazán értem mi ebben a hátborzongató. Őseink saját kezükkel ölték meg az állatokat, hogy táplálkozzanak. Ez az élet lánca, úgy ahogy az állatok is vadásznak egymásra, az antilopot az oroszlán eszi, a bálna kisebb halakra vadászik, tehát mindennek megvan a maga rendje.


Számos kutatások bizonyitják, hogy a hús nélküli táplálkozás nem feltétlenül nyújt jobb életet. Lehet megéred a 98 éves kort, de nem az évek számitanak az életedben, hanem maga az élet az éveidben. És az élet nem olyan hússal, mint hús nélkül. Ez személyfüggő, ha te nem érted akkor inkább ne okoskodj. Ha te hús nélkül akarsz élni az a te választásod, ne oktass másokat, főleg nem egy olyan dologról, ami szubiektiv és mindenkinek más a véleménye róla.


Az én véleményem szerint a vegetarianizmus csak egy újabb trend, minden korban valamivel kikell csapjon a világ fele, hogy jelezze, hogy még él és hát persze mindig ilyesmikkel állnak a napvilág elé.

Csak " sajnos " sok embert nem győznek meg.

2010. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Számos kutatások bizonyitják, hogy a hús nélküli táplálkozás nem feltétlenül nyújt jobb életet. Lehet megéred a 98 éves kort, de nem az évek számitanak az életedben, hanem maga az élet az éveidben. És az élet nem olyan hússal, mint hús nélkül. Ez személyfüggő, ha te nem érted akkor inkább ne okoskodj. Ha te hús nélkül akarsz élni az a te választásod, ne oktass másokat, főleg nem egy olyan dologról, ami szubiektiv és mindenkinek más a véleménye róla.

"



Ez szép és jó, de még mindig nem válaszoltad meg aza alapkérdést: ha természetes, akkor miért van bennünk a rossz érzés, amikor látjuk az állatokat meghalni? Félreértés ne essék, én itt nem téríteni akarok. Te is félreértettél, mint eddig mindenki. Én egyszerűen tudni akarom, hogy mi az elméleti oka annak, hogy az ember szereti az állatokat és sajnálja, de mégis megeszi őket, tehát miért él bennünk a sajnálat.

2010. aug. 8. 12:23
 14/15 anonim ***** válasza:

08:57- Hát köszönöm, hogy értékeled amit irtam, ezért próbálok jobban válaszolni, hogy ne mond, hogy félreértettelek.


Nos, lezárhatnám annyival ezt, hogy bennem nincs semmilyen sajnálatérzés. Komolyan mondom.

De hogy megértsd, hát elmagyarázom ( bár már megtettem, de nem jöttél rá, hogy erről szólt ) : szóval, amit mondtam az életlánccal kapcsolatban. Én miért sajnáljak cápalevest enni, amikor az a cápa is szétmarcangol egy embert, ha vizbe kerül ?

Vagy miért ne egyek csirkehúst ? Mert elveszem egy csirke életét ? Nem én veszem el, hanem azok akik megölik és ha én nem eszem meg akkor megeszi valaki más. Akkor minek ne egyem ?


Lehet, hogy ez a logika kicsit érthetetlen számodra, de az azért van, mert elragadnak az érzelmek. Talán túlságosan is.

Nem arról van szó, hogy a saját kutyád megeszed, hanem egy olyan disznót, ami egész életében úgyse csinált mást, mint megszületett, evett, aludt és aztán levágták. Ennyi.

Jah és nem te vágtad le. Ha nem eszed meg te akkor meg megeszi apud. Ez nagyon egyszerű, mit nem értesz pontosabban ?

2010. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"miért van bennünk a rossz érzés, amikor látjuk az állatokat meghalni?"


azért, mert nekünk embereknél vannak érzések, érzelmek, többek között lelkiismeret furdalás is. többnyire azokat az állatokat sajnáljuk, amelyiknek látjuk a haláltusáját, mert a helyébe képzeljük magunkat (már aki :))

viszont amikor esszük, létfenntartásunk miatt már eszünkbe sem jut, hogyan is halt meg.

2010. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!