Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evés előtt szokás kezet...

Evés előtt szokás kezet mosni. Magam is szoktam. Most viszont kint szedtük a szőlőt, kutya is volt velünk (simogattam is), majd evés előtt szóltak, mossunk kezet. Viszont azt olvasni, nem árt, ha néha "piszkosak" vagyunk, jó az immunrendszernek. Jó?

Figyelt kérdés

2020. szept. 19. 21:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mármint piszkos kézzel enni, nem mindig fertőtlenítve.
2020. szept. 19. 21:08
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
az immunrendszernek az nem tesz jót, ha minden agyon van fertőtlenítve és sterilizálva. de ez nem jelenti azt, hogy kutyás kézzel kéne leülni ebédelni.
2020. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor félig mossam meg? Mert ha megmosom, akkor "agyon van fertőtlenítve" szerintem. Vagy a hipóra gondolsz? Vagy mikor nem kell megmosni?
2020. szept. 19. 21:28
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

mosd meg szappanos vízzel. sima szappannal vagy folyékonnyal. hipózni már nem kell.

evés előtt mindig mosd meg. most a covid alatt többször is.

az immunrendszeredet úgy tudod erősíteni, (úgy IS tudod erősíteni) hogy a környezetedben nem fertőtlenítesz mindent agyon hipóval, domestossal és egyéb vegyszeres takarítással.

ne a nem megmosott vagy félig megmosott kezeddel akard az immunrendszeredet erősíteni

2020. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor csak lehetőséged van, éves előtt sima langyos vízzel, szappannal moss kezet.


Akkor sincs tragédia, ha néha kutyasétáltatás közben kapsz be egy szendvicset, sosem hallottam olyat, aki ettől lett beteg.

2020. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Volt egy orvosi magazin pár éve és az jutott most eszembe. Ott azt mondták, ki kéne küldeni a gyereket játszani a sárba, a mellékelt képen pedig két tetőtől talpig piszkos gyerek vigyorgott.
2020. szept. 19. 23:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a gyereket és felnőttet ne keverd. A gyerek immunrendszere fejlődik. Minél több mindennel találkozik annal tobb dolog ellen tud védekezni.


Ezért nem jó, ha mindig minden le van fertőtlenítve a gyereknek.

2020. szept. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Tehát 20 évesen már nem szabad ilyen "kihívás" elé állítani az immunrendszert?
2020. szept. 19. 23:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Többen túlélték már, hogy piszkos kézzel ettek. Sőt, az ősemberek soha nem mostak kezet. Ettől függetlenül evés előtt érdemes kezet mosni, mert nem tudhatod, hogy nincs-e a kezeden valami veszedelmes kórokozó. Általában nincs, de néha van, és akkor jó esetben fosol pár napog, rossz esetben kórházban végzed.
2020. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben, amit írtál, én megmosnám a kezem, szappannal. A kertben és a kutyán nem csak kosz lehet, hanem paraziták is, az pedig se gyereknek, se felnőttnek nem hiányzik. Ettől még lehet erős az immunrendszered, szerintem nem ezen múlik.
2020. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!