Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok lefogyni?

Miért nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés

189 cm vagyok és 120kg. Nagyon elegem van abból, hogy nem tudok lefogyni.

Naponta 2000kcal alatt van a bevitelem, (naplózom) 1,5 órát kardiózok heti 3 nap, 2 -3 sulyzós edzés, és minden nap 30 percet szaunázom. Nem fogyok egy dekát sem. Voltam pajzsmirigylabor vizsgálaton, a következő eredményeim születtek: Tsh: 2,105 uIU/ml

FT3: 5,72 pmol/l

FT4: 11,59 pmol/l

Anti-thyreoglobin: <0,9 IU/ml

Anti-TPO: 1,0 IU/ml

megj.: ZRT.ASZ:9279

Multivitamin, magnezium, szelén, cink es krom szedése mellett.

Állítólag az Usa mértékek szerint ez nagyon rossz, cink es szelén szedêse mellett. Minden táplálkozásról szóló könyvet elolvastam, az edzőm szerint az elmúlt egy hónapban 6 kilot kellett volna fogynom, ugyhogy ő fel is adta.


További tünetek: hideg végtagok, zsibbadàs, ingerlékenysêg, hidegérzékenység, fáradtság, rendkívül gyakori puffadás, rossz alvás, yarocennel alszom, nelkule el sem tudok már aludni.


Világ életemben csak drasztikus koplalással tudtam fogyni, de az most kivitelezhetlen.


A teljes kiörlésű alacsony ch és társai történetek sajnos nem működnek, csak a koplalás. 2 hét alatt egyszer próbaként ugyan azt ettem, mint a 62 kilos párom. Ő ugyanennyi maradt, én hiztam 0,5kgot. Szoval valami nagyon nincs rendben és végérvényesen elegem van. Időpontkérés erre az évre szinte pedig már lehetetlen, a privát is mind tele van.


2020. okt. 8. 21:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
120-ból 30 kiló a zsír? Az nem sok. Én 88 voltam tavasszal, akkor volt 30 kg a testzsírom és kb. ugyanannyi a vázizom tömegem. Kicsit pufi voltam, de a háj úgy állt rajtam mint a beton.
2020. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerencsêd van, nekem lógós fajta....
2020. okt. 8. 22:43
 13/17 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy értékeid nem nagyon rosszak, de nem is jók. Amíg nem jutsz el egy jó dokihoz, próbáld ki, hogy több jódot viszel be ételekből, ld.:

[link]

IR-re vizsgáltak már?

Nem mindegyik tünet utal pm problémára. Szerintem a táplálkozásodon kellene még javítani, a gyógyszert pedig el kellene fokozatosan hagynod.

"A mirtazapin egyéb mellékhatásai:

Nagyon gyakori (10-ből több mint 1 beteget érinthet):

- étvágynövekedés és súlygyarapodás"

Emellett emésztési problémákat, ééés... alvásproblémákat is okozhat.

Jobb lenne neked nélküle, lehet, hogy még fogyni is tudnál, koplalás nélkül is.

Minden táplálkozásról szóló könyvet biztosan nem olvastál.

2020. okt. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as, te azt úgy mégis honnan szedted, hogy a kérdező mirtazapint szed?
2020. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát innen:

[link]

Az idézet is innen van.

2020. okt. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na még egyszer fuss neki, 13-15-ös: Honnan szedted, hogy a kérdező mirtazapint szed?
2020. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bakker, leírta a kérdésben, hogy rosszul alszik, és yarocent szed. Értő olvasás! :D Fuss neki még egyszer 16-os.
2020. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!