Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan érjem el, a napi...

Hogyan érjem el, a napi 3000Kcal-t ,ha gyakorlatilag nem tudok ekkora kalóriaszámnak megfelelő ételt magamba tuszkolni?

Figyelt kérdés
Reggel kezdek, egy zabkásával, tejjel higítva mogyoróvajjal, és 1 adag whey proteinnel, ez kb 850 kcal, aztán napközben pár szendvics összesen 550kcal körül, majd egy ebéd olyan 600-700kcal körül, menza, sose tudom hány kcal van hogy meg sem eszem. Délután edzés, utána protein shake, majd nasinak olajos magvak amennyit megbírok enni ez a kettő 250kcal, és még leküzdöm a vacsorát amit megint csak a menzán eszem így nem tudom mennyi kcal....Ötletek tippek? Azért eszem a menzán mert gimis kolis vagyok.nem nagyon tudok többször meleg ételt enni és a nap végére el is vagyok telítve.

2020. okt. 17. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magvakból nem nehéz bevinni 600 kalóriát, hisz az 100 grammnak felel meg nagyjából. Extraszűz olivaolajból is mehet egy-két kanállal.
2020. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg vehetsz tömegnövelőt is.
2020. okt. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Miért kéne elerni?
2020. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Kerüld az olyan kajákat, ami nagyon megtölti a gyomrodat, és helyettesítsd olyasmivel, amiből kis mennyiség is sok kalória. Pl. a szendvicsnek csak a belsejét edd meg, a kenyeret ne, a menzás kajában ha van leves, azt hagyd ki, a köreteket sem kell megenni. Inkább egyél több olajos magvat, mogyoróvajat. Reggelire egyél avokádót, szalonnát, tojást.
2020. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
3-as: mert esetleg túl sovány a kérdezö és el akarja érni a normál súlyt!
2020. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Ahhoz az is elég lenne, ha csak valamennyivel több kaloriát vinne be, mint eddig. De miért pont 3000-et akar?
2020. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Mivel tapasztalata alapján a jelenlegi mennyiség kevés. Ezt komolyan szükséges volt megkérdezned?
2020. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Igen. És még nem kaptam rá választ..
2020. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Miért akarsz napi 3000 kcal-t bevinni?


Egyébként nem értem, hogy nem sikerül, ennyit egy kistermetű csaj is meg tud enni lazán, ha nem figyel oda és jó az étvágya.

Amúgy a menzás ebéd biztos, hogy több 700 kalóriánál, még az óvodások menüje is több. A vacsora szintúgy. Átlagban 800-900, de néha 1000 kcal is megvan a menzás ebéd.

+ Egy tartalmas, rendesen megpakolt szendvics is legalább 350-400 kalória. Két nagy szelet kenyér, vaj, szalámi, sajt, plusz valami zöldség, és simán. Ha teszel bele ketchupot meg majonézt is (abban speciel rengeteg a kcal), akkor már megvan 500 is.

Amúgy ha beírod a keresőbe, hogy magas kalóriatartalmú élelmiszerek, akkor rengeteg ötletet kaphatsz.

De az igaz, hogy ha ennyitől jól laksz és el vagy telítve a nap végére, akkor nem biztos, hogy csak azért tovább kéne tömni magad, hogy meglegyen X kalória. Annak max. rosszullét lesz a vége.

2020. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Az itt válaszolók, illetve lepontozók közül kinek van tapasztalata testépítésben?
2020. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!