Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, mit ne egyek, hogy...

Mit egyek, mit ne egyek, hogy ne hízzak el?

Figyelt kérdés
Végre elértem a kívánt súlyomat, így nem szeretnék többet se hízni, se fogyni. Viszont nem tudom, hogy mit kéne ehhez egyek. Mert mindenki azt mondja, hogy nem elég csak a kalóriát figyelni, hanem azt is kell, hogy miből visszük be a tápanyagot. Ez egyértelmű, viszont akkor nem ehetek meg egy müzli szeletet, mert elhízok, mert cukor van benne? Vagy nem ehetek meg egy rántott húst ebédre, mert sok benne a szénhidrát? Már nagyon elegem van, hogy ennyire szélsőségesen kell gondolkodni a táplálkozásra, hogy mindenki csak gyümölcsön meg zabon éljen. Még így is nehezen érem el sokszor a kalória számomat, nem, hogy még ha egész nap salátát kéne ennem. Vannak ismerőseim, akik egész nap hamburgert, csokit esznek mégse híznak semmit. Akkor, most hogy is van ez?

2020. okt. 21. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hízásnál és fogyásnál a kalória számít, ha az egészségedet tartod szem előtt, akkor pedig a tápanyagot kell figyelni. Ehet valaki csak hamburgert egész nap, ha nem éri el azt az összkalóriát, ami már hízást eredményez.
2020. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, számomra is így lenne logikus, de sokaktól nem ezt hallani.
2020. okt. 21. 13:02
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Attól még nem lesz igaz. :)
2020. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon gondolkodj. Lényegében úgy ahogy az első mondja. Ha nem viszel be elég tápanyagot és pl hamburgeren élsz az egy idő után megbosszulja magát. H7ízás szempontjából számít pl az is hogy mennyi idős vagy. Fiatalon bármennyit ettem nem híztam, most kevesebbet és egészségesen mégis van rajtam 8 kiló. De majdnem mindenki ilyen a környezetemben. Ahogy idősödsz lelassul az anyagcsere is, könnyebben fogsz hízni.

Olyan étkezést válassz amit hosszútávon is tudsz tartani.

Kompromisszumokat kell kötni. A rántotthús nagyon zsíros. Ha imádod a húst akkor ajánlom a sütőben sült húsokat, kevesebb zsírral készül mint a rántotthús és nagyon finom. És nem is kell naponta enni. A cukorról sokan nehezen mondanak le. Próbálj otthon csinálni olyan édességeket amiben nem cukor hanem Stevia (természetes) vagy Xilit (40% csak a kalória tartalma a cukor hoz képest) van.

Nagyon sok lehetőség van, a net tele van egészséges étel receptekkel amiben nincs sok kalória. Csak az ár szab határt.

2020. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egészszégtelen kajákat ettem korlátozott kalóriában, és habár 2 hónap alatt fogytam 16 kilót, de a hasamon és a derekamon még mindig ott van a háj. Valószínűleg inkább izmot vesztettem a sok szénhidráttal, mintsem zsírt :( Most pedig azt sem tudom mi tévő legyek...
2020. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5. ilyen rövid idő alatt fogytál ilyen sokat az a hasadon a lógó bőr. Nem tudom hány éves vagy de ahogy idősödik az ember annál kevésbé rugalmasabb. Csinálj hasra gyakorlatokat szerintem. Kell neki idő. És tudtommal nincs olyan hogy először az izomból fogysz utána pedig a zsírból.
2020. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A rántott hús semmivel se rosszabb étel, mint a gyümölcs és a zab. Egy müzliszelettől nem fogsz elhízni. Nem kell szélsőségesen gondolkodni a táplálkozásról. Az, hogy ki mennyire hízékony, az életmódon, életkoron és a hormonokon is múlik. Nem vagyunk egyformák.

Egyél normálisan, változatosan, legyen benne sok zöldség és főtt étel is. Ha így tudod tartani a súlyod, egy idő után már számolgatni se kell, meg tudod saccolni, mi a neked megfelelő adag egyes ételekből.

A makrókat érdemes egy ideig figyelni, nem jó az, ha túl kevés a fehérje, vagy brutál sok a szénhidrát (persze aktivitástól is függően).

2020. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!