Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik tartják az ideális...

Akik tartják az ideális súlyukat, mennyit esznek egy nap?

Figyelt kérdés

Az eddigi életem a fogyásról szólt, de sose tudtam az elért súlyomat megtartani. Mert fogalmam sincsen mennyit kéne ennem egy nap. Csak úgy tudtam fogyni, vagy súlyt tartani, ha extrém módon sokat sportoltam, na de erre nincsen mindig időm! Lassan megint elérek egy olyan súlyt amit tartanék, de arra vagyok berendezkedve, hogy eszem amennyi jólesik, azután elmegyek egy száz kilométeres biciklitúrára. De már nincs időm ilyesmire.

Írjátok meg mennyit esztek, de NEM kalóriát kérnék, hanem decit, darabot, kanalat mint mértékegységet, tehát egy átlagos munkanapod étrendjét, illetve hogy hány kiló vagy és hány éves, férfi vagy nő. Hátha képbe kerülök azzal, mennyit kéne ennem.



2020. okt. 23. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Értelmetlen a kérdés. Írd meg a TE adataidat, és akkor nem fognak feleslegesen válaszolni azok, akiknek jelentősen eltérnek a testi adottságaik a tieidtől.
2020. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hello! 1800-2000 kalóriat viszek be, ezzel tartom a súlyom.
2020. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire egy gyorsfagyasztott mirelit pizzat eszek altalaban. Na nem a nagyot, hanem ezeket a kis kifli nagysaguakat, amit lehet kapni bamilyen hipermarketben. De nagyon valtozatosan eszem, szoval ez csak pelda. Bundas kenyérből kb 1,5 szelet feherkenyeret eszek meg, ugy hogy eszek hozza meg retket, paradicsomot. Szendvicsbol altalaban kettot szinten, pl ket kifli szalamival, sajtkremmel, paradicsommal.

Ebedre mindig van fozve, es nem dietasan. Akarmi lehet ez, csirke, diszno altaban, meg hal. Rakott etelek, fasirtok, porkoltek, tepsis husok, toltott kaposzta stb. Ebbol kb mindegyikbol felnott adagot eszek. Pl. 2 csirkecomb, 2 toltott kaposzta gomboc, fel csirkemell, es jo sok koret, ami altalaban krumpli, halrudibol 5 siman lemegy stb, es emelle meg leves is van neha.

Vacsora az ebedbol megmaradt, vagy pedig melegszendvics, szaraz kaja (pl kolbasz kenyerrel zöldségekkel) stb.

53 kilo vagyok.

2020. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Altalaban egy tanyer etelt eszek munka utan, ez vagy fott etel vagy valami hideg, vagy pizza stb amihez epp kedvem van, reggelizni nem szoktam, vacsorazni nem szoktam, ez maximum valami nasi, ezen kivul kavezom, energiaitalozom napkozben. Nem tudom, mennyi kaloria lehet ez igy, gyanitom nem tul sok, bar ha nasizom is melle akkor az altalaban egy egesz tabla csoki vagy egesz zacsi csipsz, de ez nem mindennapos.
2020. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz értelmes választ kapni, mindenkinek más mennyiségű, összetételű étel kell, nem beszélve arról, aki 1/2 disznót megeszik, és nem hízik.

Úgy tudsz súlyt tartani, hogy ha nincs időd sportra, hogy kevesebbet eszel, 1-2 hetente felállsz a mérlegre, ha többet mutat még kevesebbet kell enned. Első sorban az üdítőket, nassolást kell elhagyni, másodikként pedig csökkenteni a kenyeret, péksüteményt, tésztát, krumplit stb., helyette meg több zöldség.

2020. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3000 kcal-t viszek be egy nap, így tartom a súlyom. Mennyit segített ez a problémádon? Neked valószínűleg sokkal kevesebb kell.
2020. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
170 cm vagyok és a 75 kilót kéne tartanom. Izmos vagyok alapvetően de zsíros is. Heti 2x1 óra súlyzós edzésre van most időm.
2020. okt. 23. 13:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Jo az anyagcserem es nagyon fontos, hogy jol eszem. Egy nap sokszor eszem, igy erzem jol magam, de az anyagcsere tenyleg ettol mukodik jobban. Tehat ot etkezes, fott etel csak egyszer, raadasul nekem este esik jol. Sokat eszem mennyisegre, de az edesseget megutaltam, ezt alig. Sult szalonnaval joban vagyok. Nekem a tejszin kizart, de a hus nem.

Viszont alkati adottsag is lehet. Nem sanyargatom magam, mindent, amit kivanok, eszem. De nem kivanom azt, amit a nagy atlag.

Harminc eve nemet 36-os meret vagyok, mert vekonyak a csontjaim.

2020. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!