Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ember számára mennyi az...

Egy ember számára mennyi az egészséges napi glükóz bevitel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egy orvostól, hogy a túlzott szőlőcukor bevitel miatt egy ember hajlamosabb lehet a rákos megbetegedésekre, illetve cukorbetegséget is okoz ugyebár. Na mármost, azt hogyan számoljam ki, hogy nekem például mennyi egy napra az egészséges szőlőcukor bevitel? Gondolom nézni kell azt is, hogy miből mennyit eszem, és abban mennyi a cukor. Meg, hogy milyen cukor (répacukor, fruktóz, xilit, stb.). Van erre bármiféle oldal ami kiszámolja, vagy magamnak hogyan tudom kiszámolni? Köszi.

2020. okt. 25. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
A cukor nem okoz cukorbetegséget, csak az elhízás. Az meg ugye nem csak a túlzott cukorfogyasztás miatt alakulhat ki. Szerintem a rákos megbetegedés esélyét sem növeli, nem hallottam ezzel kapcsolatos tanulmányról.
2020. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valóban, igazad lehet. De gondolom nem egészséges az sem, ha napi 3 csomag szőlőcukrot eszek meg.
2020. okt. 25. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármi bajod lenne rövid távon. Legfeljebb fáradtnak éreznéd magad.
2020. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szőlőcukortól? Az energiaraktár, pont attól kellene "pörögni" nem?
2020. okt. 25. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy ideig pörögnél tőle, de utána csak rosszabb lenne. :D
2020. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az American Heart Association ajánlása szerint nőknek maximum 25 g (6 teáskanál) hozzáadott cukor, férfiaknak ennek másfélszerese. Az amerikai étrendi ajánlás szerint a napi kalóriabevitel max. 10%-a, ami 2000 kcal esetén 50 g. Ez csak a hozzáadott cukorra vonatkozik, nem számít bele a gyümölcsök, zöldségek stb. természetes cukortartalma.

Ez azokra érvényes, akik egészségesek és nem túlsúlyosak. De nekik sem kell ennyit megenniük, igazából minél kevesebb, annál jobb.

Bővebben itt olvashatsz róla:

[link]

2020. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hozzátennék, hogy az ételekben lévő cukor fruktózból és glükózból áll, kivéve, ha valamit kizárólag fruktózzal édesítenek (diabetikus termékek között van ilyen). Nincs konkrét ajánlás csak a glükózra, de szerintem amúgy a fruktóz se egészségesebb, mint a glükóz. Azt kiszámolni, hogy mennyi glükózt viszel be, nem könnyű. Vannak a neten táblázatok, programról nem tudok, de egy bolti étel esetén nehéz lenne megsaccolni a glükóztartalmat, csak a teljes cukortartalmat tüntetik fel, az pedig jöhet többféle forrásból. Szerintem nem sok értelme van ezzel vesződni. Ha az egészséged számít, próbáld minimumra csökkenteni a hozzáadott cukor mennyiségét az étrendedben, ez bőven elég.

A cukoralkoholok, mint a xilit és az eritrit nem számítanak cukornak.

2020. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. okt. 26. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!