Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért puffaszt a húsleves, mi...

Miért puffaszt a húsleves, mi van benne?

Figyelt kérdés
Közvetlen a tenyésztőtől veszem a csirkét, 3+ órán át főzöm, csak zöldségek, bors és só van még benne, de óriási széltermelődéstől szenvedek mindig utána. És úgy, hogy csak a levest eszem. Ez normális? Ki lehet védeni?

2020. nov. 25. 19:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Na nekem a bélflórám nem az igazi, van egy kismértékű SIBO-m még jelenleg.

Nem írom le részletesen a történtem, annyit már megfigyeltem, hogy nem először, épp tegnap is csináltam lassan főzve húslevest csirkéből.


Nem csak felpuffadok tőle és feszít a hasam, de konkrétan émelygek is utána..


Annyit tudok, hogy a DAO szintem alacsony, ami utalhat hisztamin intolleranciára is, de SIBO-nál amikor gyulladás van a bélben, akkor is alacsony a DAO szint. A másik gyanúm személy szerint, hogy kijött, hogy tejérzékenységem van. Amivel keresztallergén lehet a szárnyas és marhahús.


A bélrendszer regenerálásában egyébként nagyon nagy segítség a húsleves terápia, tapasztalat. Óriásit javultam év eleje óta pár hónap alatt.

Viszont hisztaminosoknak nem olyan jó sajnos. Illetve nekem még ahogy valaki írta is fentebb, tesztelnem kell a csirkehús elhagyását. Mert nálam is gyanús hogy az egész kalamajka innen jött, egy ki nem vizsgált ételallergiából. :( ÉS szerintem ez lesz az.

2021. nov. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!