Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet anorexia?

Ez lehet anorexia?

Figyelt kérdés

165cm vagyok és 49kg tehát vékony vagyok, de nem tűnök betegesnek Sokszor van bűntudatom ha eszek, illetve ha 1000kcal fölé megyek(kevés, de nem annyira mint az anorexiások szoktak bevinni). Ha belenezek a tükörbe egyszer nagyon kövérnek aztán nagyon vékonynak érzem magam. Folyamatosan számolgatom a kalóriákat, félek nagyon magas kaloriatartalmu dolgokat enni.

A hajam eléggé hullik, a menstruációm elmúlt kb fel éve(már 6 éve van, úgyhogy be kellett volna, hogy álljon ennyi idő alatt, terhesség pedig kizárt).

Már betegesen félek a hizastol.


(tudom hogy ezek nem normalis dolgok😅)



2020. dec. 29. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé közelít ahhoz.
2020. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
anorexia szerintem nem, de mindenképpen eating disorder. nyilvánvalóan alultáplált vagy, ezért hullik a hajad, és ezért nincs menstruációd. ezek NEM egészséges dolgok. menj orvoshoz, mielőtt teljesen begolyózol. most még látod hogy ez nem oké, de lehet egyszer eljutsz oda hogy meggyőzöd magad hogy jó úton jársz.
2020. dec. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gabriella K ***** válasza:
93%

Szia, az anorexia nervosa pszichés eredetű “étvágytalanság”-ot jelent.


A pszichés rész nálad egyértelműen fenn áll (kalória számolgatás, amikor kövérnek látod magad a tükörben, bűntudat evéskor és erős félelem az elhízástól).


Az anorexia rész is stimmelni látszik, hiszen egyértelműen kevesebbet eszel, mint amennyire akár egy BMI kalkulátor alapján is szükséged lenne (1000 kalória a kb 1300-1400 hoz képest). Ha a BMI-től eltekintünk és a menstruációs pontatlanságokat (feltételezem ezek késéseket jelentenek), a hajhullást nézzük, akkor is alátámasztott az alultápláltság. Ezek az anorexia legtipikusabb tünetei közt vannak amúgy. Feltéve persze, ha nincs más olyan egészségügyi tényező, ami ezeket a problémákat okozhatná nálad.


Fontos viszont, hogy minden ember különböző, sokat számít hogy egyébként milyen alkat vagy (vékonycsontú, mindig is soványkásabb, stb). A súlyosság megállapítasakor inkább a te normál súlyodhoz képesti súlyvesztést szokták nézni.


Szóval az igazi kérdés inkább az lehet, hogy ez mennyire kóros a probléma nálad. A helyedben mindenképp felkeresnék egy szakembert, megbízható pszichológust, aki segít ennek meghatározásában, kezelésében.


Addig is, inkább a google-ön keresgélnék és próbálnám magamat diagnosztizálni a tudományosabb értekezések alapján. Inkább, mint sem az itt válaszadókra hallgatsz - akár rám.


Amit kevés helyen láttam leírva, h a taplálkozási zavarok sokszor arra vezethetők vissza, hogy az egyén úgy érzi nincs kontrollja a körülötte lévő történésekre. Ezt kompenzálva a saját súlyát viszont kiválóan tudja szabályozni.


U.i.: többek közt purgáló anorexiával feküdtem a pszichiátrián, összesen kb két hónapig. Sok társam küzdött súlyos anorexiával, volt akit már az orrukon keresztül csövön kellett táplálni. Mindezek akkori pillanatnyi állapotok, a hosszútávú következmények viszont keservesek lehetnek. Nekem pl visszafordíthatatlanul tönkrement a gyomrom. Lehet még ezzel is olcsón megúsztam, de azért elég rossz ez is. Őszintén tanácsolom, h fordulj szakemberhez.

2020. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elég sokat olvastam az utóbbi időben ebben a témában, és nem gondoltam, hogy az itteni válaszok alapján fogom diagnosztizálni magam, csak sokat segítenek a teljesen kívűl állok véleményei. Úgyhogy köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt🙏.

Egy éve 60-62kg voltam, mindig is kicsit erősebb voltam a környezetemnél,szóval nálam abszolút nem ez vékonyság a természetes állapot.


Nagyon sajnálom, hogy át kellett ezt élned.

2020. dec. 29. 20:28
 5/7 Gabriella K ***** válasza:
93%

Örülök, ha neked is tud segíteni a kívülállók/sorstársaid véleménye! :) Nekem is sokat segített. Pszichoterápiás módszer is egyébként, jól ráéreztél. ☺️


Bocsi, ha úgy éreztettem, h ne itt kérdezősködj, nem volt tiszta előttem a kérdésben a szándékod.


A legjobbakat kívánom!!


Btw én 3 cm-rel vagyok magasabb nálad és 63-64 kiló voltam. 😅

2020. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy még nem vagy kórosan sovány, ez már anorexia. Ha így folytatod, az is meglesz.

A kalória bevitel nincs számszerűen meghatározva az anorexia definíciójában. Pl én is úgy voltam anorexiás, hogy sosem ettem 1000 kcal alatt. 1300-1400-at ettem, azzal is fogytam, csak nem olyan gyorsan. Az is előfordult, hogy vékonynak láttam magam, de többnyire dagadtnak. Ha a jelenlegi súlyoddal egyáltalán előfordul olyan, hogy kövérnek látod magad, az már bőven testképzavar.

2020. dec. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ezer kalória betegesen kevés, és ezt te is tudod.


[link]


Két éves gyerekeknek kell ennyi energia egy napra.


És igen, sanszos az anorexia.

2020. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!