Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tudok elerni azzal, ha a...

Mit tudok elerni azzal, ha a sima fehér lisztet leváltom glutén mentes lisztekre, tésztát szintén?

Figyelt kérdés

2020. dec. 31. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy gluténérzékeny, akkor kb semmit.
2020. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos, megemeled az elemiszerkoltsegeidet.
2020. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz.
2020. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok glutén érzékeny, szeretném lecserelni a konyhában a cukrot, 🌞raforgo olajat, és a sima fehér lisztet.... Minden jól megy a liszttel kicsit bajban vagyok. Nézegettem a boltban, de nem tudom mit vegyek, és talán ezzel próbálkoznék. De ha tudtok jobb alternatívát szívesen fogadom.
2020. dec. 31. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz kezdeni a gluténmentes liszttel? Tudod milyen nehéz azzal bánni? Gyakorló háziasszony vagyok, sokat sütök többek között kelttésztát is. Évekig otthon sütöttem a kenyeret. Március óta vagyok gluténmentes diétán, de kínlódok. Kenyeret még mindig nem tudok sütni. Piskóta alap tésztát, vajas tésztát már igen, pont ma sütöttem rétest. Elsőre egész jó lett. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ne akarj magadnak rosszat! Annyi féle alternatív liszt van. Teljes kiőrlésű, durum, rozs stb.
2020. dec. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Meton ***** válasza:
100%
A glutén felelős azért, hogy a tészta tapadjon. Glutén nélkül nem lehet például kenyeret sütni, de más tészta alapú ételt se. A gluténmentes liszt egyébként kukorica liszt. Én azért aggódnék azon, hogy mit használnak a glutén helyettesítésére. A glutén alapból ugyanis nem ártalmas, de egy mesterséges anyag a glutén helyett esetleg az lehet.
2021. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Például utifűmaghéjat használnok mg különböző nyákokat. A csomag is "összeragadszt". 5 vagyok.
2021. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Én olyat hallottam, hogy ha egy egészséges (nem glutén érzékeny) elkezd glutén mentesen élni akkor egy idő után maga is glutén érzékeny lesz, mivel a szervezet nem fogja termelni a glutén lebontásához szükséges enzimet.

Amúgy meg tényleg semmi értelme ha nem vagy érzékeny.

2021. jan. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Ha le szeretnéd cserélni a lisztet, akkor azt teljes kiőrlésű (tk) lisztre tedd. Van nagyon sok féle. Tk búza, tönkölybúza... Stb. Kísérletezd ki, hogy számodra melyik a legjobb.
2021. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

"mivel a szervezet nem fogja termelni a glutén lebontásához szükséges enzimet"

Ez nemegészen így van. A gluténérzékenység egy autoimmun betegség, a szervezet idegennek érzékeli a gabonákban található fehérjét, ezért antitesteket küld rá, gyulladásos reakció alakul ki a belekben. Tehát nem enzim hiány okozza.


Ettől függetlenül egy nem gluténérzékeny személy számára nem tanácsos ezt a diétát folytatni. Egyrészt eléggé rost szegény a cöliákiások étrendje, másrészt hiány betegségek alakulhatnak ki, hiszen a glutént tartalmazó gabonafélékben elég sok eszenciális tápanyag van.

Aztán az is lényeges, hogy ugyan glutén nincs ezekben az ételekben, cserébe sok más adalékanyag megtalálható, ami nem biztos, hogy kifejezetten jót tesz, na meg baromi drága is ez a diéta.


Voltak pletykák azzal kapcsolatban, hogy kettes típusú cukorbetegségre hajlamosíthat a gluténmentes étrend, de én beszéltem erről egy dietetikussal, és nem erősítette meg.

2021. febr. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!