Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hirtelen életmód váltás?

Hirtelen életmód váltás?

Figyelt kérdés

Volt egy időszakom mikor elég rossz és kevés ételt ettem sokáig, sikerült fogynom, de ezidő folyamatosan sportoltam és edzettem. Anorexiás nem voltam, de kalóriaszámlálás betege lettem és csak az étkezések voltak a fejemben stb stb.. Észhez tértem pár hete és rájöttem, hogy változtatni kéne. Igazából a rossz kajákat folyamatosan kezdtem leváltani jobb kajákra, de keveset.. és most kb egy hete, hogy kimondhatom teljesen egészségesen étkezem. Kalóriát sem számoltam egy hete!:)


a probléma a következő elkezdett szorulásom lenni( most is kínoz a szörnyű szorulás..) miután több zöldséget/gyümölcsöt és zabot/zabkását eszem. Pedig elvileg jók az emésztésre. Rengeteget iszom napi 3 liter simán megvan és napi 1 óra edzés is. Arra gondoltam, hogy hirtelen megterhelhettem az emésztőrendszerem vagy nem tudom:( hirtelen változás esetleg szokni kell vagy ilyenkor ez normális? Mire számítsak? valaki tanács, hogy mit tehetnék másképp?



2021. jan. 5. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Probalj meg minden reggel wc-zni , szoktasd ehez is a szervezeted , igyal egy kis kavet az is segit. Egyszer jartam meg hogy 4 napig visszatartottam....soha tobbet
2021. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2021. jan. 5. 22:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatnál több zsírt enni, akár olajos magvak formájában is. És igyál meg minden nap egy kaukázusi kefírt. Főtt ételeket is egyél.

Egyébként igen, lehet ez a hirtelen változástól, az emésztésednek még alkalmazkodnia kell pl. a több rosthoz.

2021. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet több zsírt fogyasztani.
2021. jan. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért?
2021. jan. 7. 00:14
 6/12 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Esetleg leírhatnád, miket eszel, mit jelent számodra az egészséges táplálkozás. Így könnyebb lenne hasznos tanácsot adni.
2021. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Reggeli: Zabkása vízzel főzve kevés mézzel fahéjjal almával, vagy banánnal naranccsal.

Vagy 2 tojás teljeskiörlésű zsemlével +uborka paradicsom


Ezt követően (nem nevezném tízórainak, mert általában 10kor reggelizem, nem bírok előbb így ez ilyen 12 körül van: általában barnacukros kávé vagy egy zöldtea


Ebéd: zöldborsó főzelék fél barnazsemlével vagy roston sült csirkemell rizzsel borsóval, vagy lencsefőzelék, leves.


Uzsonna: natúrjoghurt banánnal vagy egy narancs meg egy alma, vagy reszelt alma natúr joghurt váltva keverve, de tegnap észrevettem miután ettem egy almát és egy narancsot, hogy óriásira puffadtam..


Vacsi: általában egy sonkás teljeskiörlésű zsemle paradicsommal vagy uborkával

2021. jan. 7. 13:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, akkor valóban az lehet a baj, hogy túl kevés zsiradékot viszel be. Ebben jó, ha van 20 g. Legalább 40-re vidd fel. Nem kell annyira félni a zsírtól, főleg, ha egészséges forrásból jön.
2021. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2021. jan. 8. 00:14
 10/12 A kérdező kommentje:

Srácok azóta is mindennap szorulásom van nagyon keveset és nem az egészet tudom kiüríteni, azt is segítséggel (ujjal) :(

Valami tipp még esetleg, hogy normálissá váljon a székletem?

2021. jan. 18. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!