Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, hogy valaki ennyi...

Van olyan, hogy valaki ennyi idősen még mindig ennyire finnyás az ételekre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A párom (19 éves) elképesztően egyoldalú étrendet folytat. 2 éve együtt vagyunk, úgyhogy egyre többször én főzök neki vagy készítünk együtt kaját és mostmár nagyon zavar a dolog. Semmi egészségeset nem bír megenni, egyedül az édességek, a sült krumpli és a rántott sajt megy. De az minden mennyiségben. Tudom, hogy kiskorában nagyon elhanyagolták a szülei és csak ilyenekkel etették, később pedig folyton édességeket vittek neki ezért nem tudok haragudni rá. Nagyon szeretem és úgy érzem tökéletes ezen a tényezőn kívül a kapcsolatunk. Elég nehéz nekem így, bármitől amit főzök neki hányingere lesz, még az olyan dolgoktól is amiket az emberek nagy része imád enni mert natúr, semmi pikáns és finom. Ráadásul szegény komolyan megy az elhízás felé, 30-35kg túlsúly van rajta. Imádom őt, és sose zavarna egy kis súlyfelesleg mert nem tetszenek a vékony srácok de nem értem miért nem lehet leadni egy 15-20 kg-ot. Azt érzem rajta hogy leterheli a testét, ez nem a hosszú élet titka ahogy él, én pedig meg akarom óvni és sok szép évet leélni vele. Nem érzem úgy hogy ez helyes, különösen hogy én abszolút vékony vagyok és egész sokat sportolok, tehát nagyon különbözik az életstílusunk. Szerintetek mit kéne tennem? Hogyan tudnám rávenni arra hogy kipróbáljon valami mást is és ne egyen napi 5x rántotthúst sült krumplival? Valami ötlet hogy milyen étellel kezdhetném? Úgy érzem, hogy a szülei nagyban felelősek. Beszéljek velük vagy nincs értelme? Sok időt tölt ott a barátom és szeretném hogy megmaradjon a jó kapcsolatuk, de engem zavar hogy a szülők azt érzik nincs semmi baj azzal ahogy él. Vagy tényleg nincs baj? Én vagyok túl kritikus vele szemben? Sokszor hallom hogy liheg, látom hogy már pici mozgás után és izzad. Félek, hogy valami baja esik. Nagyon szép férfinak látom úgyhogy bánt hogy ezt teszi a testével. 20/L

2021. jan. 14. 12:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia!

Nagyon szép dolog, ahogy aggódsz a párodért és ahogy leírtad.

Szerintem felesleges a szüleivel beszélni, inkább egy jó pszichológus, aki tudna neki segíteni.

Vagy esetleg te, őszintén elmondani hogyan érzel és mindenben támogatod,csak változzon.

Közös rogram lehetne a sport, a főzés. Sétával is lehetne kezdeni a friss levegőn, akár kutyával.

2021. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez egy idő után nem finnyásság, hanem étkezési rendellenesség. Mert ahogy te is írtad "hányingere lesz mindentől".

Ez nem (feltételezhetően) azért van mert "kényes vagy hisztis" és nem akarja megenni amit te főzöl, hanem azért, mert ahogy te is mondtad, hozzászokott ahhoz a pár ételhez, amivel kiskorától etették, így valószínűleg tudat alatt jön neki az elutasítás, más ételekkel szemben. És ez odaáig fajulhat, hogy fizikailag lesz rosszul, ha más kell ennie.


Az a baj, hogy elég idős már, hogy ő maga is észrevegye, hogy baj van az étkezésével. Sajnos azon kívül (szerintem) hogy szépen elmondod neki az aggályaidat, és beszélgetsz vele, sok dolgot nem tehetsz. Erről amúgy szoktatok beszélgetni, vagy nem is akarja ezt a témát feszegetni?

2021. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüleivel szerintem felesleges beszélni, nem úgy tűnik, hogy őket ez nagyon érdekelné és rossz esetben csak balhé lenne belőle, hogy mit szólsz bele abba, hogy ők mivel etetik a gyereküket stb. Barátoddal viszont jó lenne megosztani ezeket az aggodalmaidat, hátha akkor kicsit nyitottabb lesz a változásra. Mindenképp ismerős ízekkel és állagokkal kéne kezdeni, ne dobd a mély vízbe, csak apránként, lassan haladva próbálkozzatok. Idővel lehet meg tudna szokni más ételeket is. Addig meg a mostani étrendjét kéne kicsit egészségesebbé tenni (pl. rántotthús legyen csirkemellből meg ne bő olajban legyenek kisütve a dolgok, sok mindent lehet sütőben is nagyon kicsi olaj hozzáadásával és mégis egész hasonló lesz). Mivel nagyon egyoldalúan eszik, vitamint is adnék neki.

A súlyfeleslegen meg a fittség hiányán pedig a sport is nagyon sokat tudna segíteni.

2021. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
34 éves 2 gyerekes anyuka vagyok és alig van olyan, amit megeszek! Ha heti 1x eszek valami főtt kaja félét lehet sokat mondok
2021. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Utolsó: ezzel mit szeretnél a kérdezőnek üzenni? Hogy ez a normális? A gyermekeidnek a saját szülei a példák, nem biztos, hogy jó amit csinálsz.
2021. jan. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, ezzel azt mondom utolsó, hogy van aki nem változik. A gyerekeim olyanokat esznek amiknek a szaguktól is rosszul vagyok, de ők szeretik. Nincs vele gondjuk, hogy én nem eszem meg, ahogy én is elfogadom ha ők nem esznek olyat, amit én szeretek
2021. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!