Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tudok tenni, ha a legjobb...

Mit tudok tenni, ha a legjobb barátom anorexiás?

Figyelt kérdés

Októberben kezdődött az egész. Elkezdte mondogatni, hogy mivel nem tudja mit egyen, ezért inkább nem eszik. Tudtam hogy korábban már volt ezzel problémája, így komolyan vettem, és igyekeztem tanácsokkal ellátni.

Mivel ez nem vált be, inkább abban támogattam, hogy szóljon a családjának. Ennek meg is lett az eredménye, elvitték étkezési szakértőhöz. Ez alatt mindvégig mellette voltam, és szavakkal és a jelenlétemmel igyekeztem támogatni. De nem segített az orvos sem. Decemberben kórházba vitték, ahol diagnosztizálták anorexiával. 38 kg volt. Azt mondták ha még egyszer 40 kiló alá megy, bent tartják a pszichiátrián.

Annak ellenére hogy tisztában van az állapotával, a fejébe vette hogy vissza akar fogyni 40kgra, és onnan elkezdeni a gyógyulást.


Mit tudnék tenni?


Szokta mondani azt is, hogy az orvosok tiltása ellenére otthon hiit edzéseket végez, és nem tud vele leállni. Pedig tudja, hogy bármikor leállhat a szíve.

Alig eszik valamit egy nap, és mindig hatalmas bűntudata van utána, és nagyon aggódom érte.


Valami, amit tudnék tenni?


15 éves, 159 cm magas, 38-42 kg közti lányról van szó.



2021. jan. 20. 10:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9es:

És hogy érhetnénk el azt, hogy egyen? Mert nyilván mi sem szeretnénk hogy fogyjon, de ha sokat zargatjuk azzal hogy egyen, el fog tőlünk távolodni.


Nekem is ez a véleményem, de ez sajnos a szülőkön múlik nagyrészt jelen állapotban. Meg természetesen a barátnőm se szeretne bevonulni, de szerintem érthető hogy fél.

2021. jan. 20. 16:16
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amíg magától nem akar gyógyulni, addig sajnos semmit nem tehettek, ha be is megy a kórházba, ott akarata ellenére etetni fogják, eléri a súlyt, amivel kijöhet onnan, majd megint fogyni fog.

Magától kell akarna gyógyulni, ezt kényszeríteni nem lehet!

2021. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12es:

Köszönöm hogy ezt leírtad, és igazad van ebben.

Remélem el fog jutni arra a szintre, hogy gyógyulni akar ő is.

Addig is mellette fogok állni.

2021. jan. 20. 20:28
 14/18 anonim ***** válasza:
Na miujság kérdező?
2021. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy eljutott az agyáig, hogy veszélyes helyzetben van, és már képes rávenni magát arra, hogy napi minimum 3 étkezése legyen.
2021. jan. 26. 19:41
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Látod is rajta a változást? Remélem nem csak azért mondja hogy ne aggódj🥺
2021. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Látni is rajta a változást, és a hangulata is sokat változott, kezd bele visszatérni az életkedv.

Ennek ellenére ugyanúgy figyelünk rá, és támogatjuk, nehogy visszessen.

2021. jan. 27. 09:23
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz rá, nagyon könnyen vissza lehet esni, nagy rá az esély hogy visszaesik😔
2021. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!