Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A legjobb barátnőm bulímiás/an...

A legjobb barátnőm bulímiás/anorexiás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje megfigyeltem, hogy nem szokott enni iskolában - holott van úgy, hogy reggel fél 7-től déltán négyig ott van. Amikor ezt szóvátettem azt, mondta, hogy otthon reggelizik. (nem állítom, hogy ezt 100%osan elhittem neki) Most nyári szünetben volt velünk kirándulni, és akkor bevallotta, hogy a nyári tábor előtt egy-két hétig bulímiás volt. Ennek akkor még nem fogtam fel a súlyát, mert nem ismertem annyira ezt a betegséget. Megígérttettem vele, hogy nem csinál többet ilyet, és látszólag rendbe is jött. A tanév kezdete után kissé összevesztünk, nem beszéltünk annyit. Suliban szintén nem evett sosem, de ehhez már hozzászoktam. Amikor októberben, vagy novemberben mentünk együtt egy versenyre eldöntöttem, hogy megfigyelem mit eszik. Tudtam, hogy most tuti nem reggelizett, mert buszozás előtt nem mer enni (rosszul van a hosszabb utazástól). Egész délelőtt nem evett, az ebédbe is csak beletúrt. Ebéd után pedig evett 1-2 darab sós sütit, ami ki volt rakva. Kb. este hétkor jött értünk az anyum. Hozott kürtőskalácsot. Megkínáltam őt is, de az mondta nem éhes (aha, persze). Amikor kibékültünk elmondta, hogy téli szünetben újra hánytatta magát. Az anyja végre észrevette, hogy van valami gond, és elvitte orvoshoz. Most ott tartunk, hogy a pszichológus elküldte pszichiáterhez (állítólag nehéz eset). Nem szeretem én felhozni a témát...Félek, hogy azzal megsérteném, vagy ilyesmi. Gondolom a hánytatással most leállt, de még mindig nem eszik délelőtönként (nem hord kaját), max ha kapunk almát.


Persze még az is hozzátartozik, hogy sosem volt kimondottan kövér


15 éves L


2016. márc. 10. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy aggódsz érte, de szerencsére a szülei észrevették és elvitték orvoshoz. Innentől kezdve jobban fognak rá figyelni, kezelni fogják.
2016. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

Szállj le a kajatémáról, nem kell tukmálni!

A szülei már tudják, a dokik meg talán kihúzzák ebből - ha jó szakemberekhez került.


Minél inkább c-ss-zteted az evéssel, annál inkább nem fog, és a végén veled is jól összeveszik. Hagyd, szeresd koplalósan is.

Egy volt anorexiás.


De tudom, milyen nehéz látni, megéltem a tehetetlenül végignézőset is (akkor én még egészséges voltam), de megértettem, hogy nem szólok, nem kínálgatok, úgysem használ. Végül a barátnőm is szakihoz került, és - bár már csonti volt -, kigyógyult.

2016. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!