Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A legjobb barátnőm sztm...

A legjobb barátnőm sztm anorexiás, vagyis csak az lesz ha így folytatja. Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm tavaly 20kg-ot fogyott, 70-ről 51-52-re. Aztán leállt, nem mondanám, hogy normálisan evett, de evett.

Most volt súlymérés a suliban és megtudta, hogy én 45 kg vagyok( nem fogyó miatt, hanem genetika, meg alacsony is vagyok) na mimd1. És azóta a fejébe vette, hogy megint elkezd fogyózni.. Úgy csinálja, hogy egy nap 2 pohár tejet iszik, vasárnap pedig ebédel a családjával, mert muszáj alapon.. Hogyan beszéljem le róla? Nagyon aggódom érte.. Merz már így is nagyon vékonynak néz ki.. Olyan makacs, hogy nem hagyná abba a diétát.. mit csináljak vele?



2017. jún. 11. 11:21
 1/8 A kérdező kommentje:

Amúgy otthon állandóan süt meg főz, de ő nem eszik belőle.

Nekem is csak említette véletlen, hogy újra fogyózik, de nem hajlandó róla beszélni, mert tudja, hogy ellene vagyok, ha felhozom tereli a témát vagy nem szól hozzám..

2017. jún. 11. 11:23
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha beszélünk mindig leordít, hogy 45 kgvel csak fogjam be a szám, meg ő se fogyózna, ha annyi lenne.. de könyörgöm, 150cm vagyok.. Ez olyan rosszul esik és bűntudatom is van, h most akkor miattam csinálja újra? 😢😢😢😢😢😢
2017. jún. 11. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:
2017. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2017. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2017. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Neked 150 cm és 45 kg érték azt jelenti, hogy 20,0 a testtömegindexed (BMI), ami egy arányos, karcsú alkatot jelent így látatlanban.

Ha a barátnőd mondjuk 170 cm magas, akkor ugyanehhez az arányhoz a 57,8 kg testtömeg tartozik.

Tehát a nagy kérdés, hogy ő milyen magas?

2017. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Valahogy próbáld elmagyarázni neki,hogy te azért vagy könnyebb,mert alacsonyabb vagy.Ha ez nem elég,akkor állítsd egy tükör elé,hogy nézzen meg téged és magát is esetleg cseréljetek ruhát.Ha látja meg esetleg a te ruhád is jó rá,akkor kénytelen lesz elfogadni,hogy ő sem kövérebb csak magasabb.Ha így sem megy,akkor beszélj vele,hogy legalább normálisan fogyózzon,mert amit ő csinál az éhezés és neked egy élő barátnő kell.Esetleg próbálj megegyezni vele,hogy egyen veled normálisan cserébe elmész vele futni,ha már ennyire fontos az alakja.
2017. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sehofy nem fogod lebeszélni, majd akkor állj mellette, mikor enni szeretne, ámde ott fog bögni neked, hogy nen tud, mert mindentöl fáj a gyomra, vagy épp hánytatja magát.

Te ne szolj mást, ne etesd, stb , csak frusztrálod vele.

Nézz ki egy jo táplálkozási tanácsadot pszichologust, hogyha eldurvul, legyen alternativád a szülöknek.


És hidd el, aki anorexiás, az fejben problémás és minél inkább csesztted, inkább egyedül marad csak hagyják bákén.

2017. jún. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!