Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért nem figyel még mindig oda az egészséges táplálkozásra?

Figyelt kérdés

Ma már tényleg szinte a csapból is az folyik, hogy mennyit nyom a latban az étkezés, hosszútávon milyen sok betegséget el lehet kerülni azzal, ha az ember tudatosan táplálkozik. Erről most már csak az nem hallott, aki barlangban él.


Ennek ellenére még mindig azt látom a környezetemben, hogy csomóan "szemét" kajákon élnek, mellette marokszámra szedik a gyógyszereket a mindenféle nyavalyájukra. És nem csak idősek, hanem fiatalabbak is.

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy az emberek ennyire nem törődnek a saját egészségükkel?



2021. jan. 26. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én leginkább erre a "carpe diem" életfelfogásra fognám. A pillanatnak élnek, nem nagyon foglalkoznak azzal, mik lesznek a következmények. Valamilyen szinten az érthető, de nyilván lehet ezt is normális keretek között, és nagyon szélsőségesen is. Én például bevallom, nem táplálkozok teljesen egészségesen, eszek cukrot, szénhidrátokat, stb. De ezektől nem is akarom magam megfosztani. Nem sok értelmét látom annak, ha valaki minden ilyen dolgot száműz az életéből, és így mondjuk és tovább egy-két évet. De semmi olyan étel nincs, ami pillanatnyi örömet okozhatna neki, például egy tábla csoki, vagy egy péksütemény. Én személy szerint inkább élek pár évvel kevesebbet, mint tovább de finomságok nélkül. Ha érted mire gondolok. Bár a gyorskaják többségét én is kerülöm. Az tényleg szemét :DD
2021. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az en ismerosi koromben, barataim es csaladom is egezsegesen taplalkozik, illetve rendszeres testmozgast vegez, gyogyszert sem szed senki az ismeroseim kozul.


Viszont teny, hogy sajnos a legtobb ember nem igy el, szerintem nagy reszuk az idohiany miatt, altalaban reggel koran kelnek, tomegkozlegednek munkaba oda-vissza, plusz 8-10 ora munka utan nincs energiajuk/idejuk fozni magukra, igy marad a gyorsetterem, rendeles, reggelire ugyan ez, gyorsan befut a peksegbe es megeszi utban a munkahelyre. Igy nem csak egezsegtelenul, de teljesen rendszertelenul esznek nagyon sokan, mas-mas idopontban naponta amikor megeheznek, nincs meg a szervezet rutinja.


Masik tenyezo lehet a lustasag is szerintem, vannak akiknek lenne ideje ra de szimplan lustak, egyszerubbnek gondoljak ha rendelnek egy pizzat, vagy csak utalnak fozni.


Illetve szerintem nagyon sokan abban a tevhitben elnek, hogy egezsegesen taplalkozni draga, esetleg honaprol honapra elnek es azt hiszik igy nem fer bele a koltsegvetesbe, holott esetleg aki dohanyzik, vagy tobb nassolnivalot vesz, siman olcsobban is kijohetne ezek arabol.


Osszessegeben szerintem a legtobb embert egyaltalan nem erdekli a taplalkozas sajnos, nem is akarnak utanajarni hogyan tudnanak egeszesegesebben elni. Esetleg kesobb ha tenyleg betegsegek jelentkeznek naluk majd talan eszbe kapnak, mikor mar az orvos fogja oket szigoru dietara.


Szinten fontos dolog szerintem a gyermekkori elhizas, es annak a kovetkezmenye. Nagyon sokan fogjak a genetikara, de annak toredeke az valojaban. Ilyenkor pedig a szulo nagyban felelos erte, kesobb pedig akar a 20-as eveik elejen sokkal nehezebb leadni a nagy sulyt, vagy esetleg eletmodot valtani ha 20 evig evett egeszegtelenul, tobben ugy vannak vele hogy mindegy mar, vagy elore ugy allnak hozza hogy nem sikerul, esetleg 1-2 honap alatt varjak a csodat es hamar feladjak, mikor ez ennyi ido alatt nyilvan nem sikerul.


Nagyjabol ezek jutottak eszembe, hogy mi lehet az oka az egeszsegtelen eletmodnak, kicsit hosszura sikerult, bocsi :D

2021. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Abban látom a nagy problémát, hogy az emberek azt hiszik, hogy a kereskedelemben kapható élelmiszerek eleve egészségesek, miközben a 60-80 %-a szemét.
2021. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek, annak tényleg nincs sok értelme, ha valaki nagyon szélsőségesen fogja fel a dolgokat. Van pl egy olyan rokonom, aki annyira odavan az egészséges táplálkozásért, hogy a testvére esküvőjén is csak salátát meg natúr csirkemellett evett, mert még azon az 1 napon sem tudta elengedni magát. Na ez már tényleg túlzás, de aki alapvetően odafigyel, annak néha nem árt egy kis "bűnös élvezet" :D


Sajnos a másik véglet viszont szerintem sokkal gyakoribb. Anyósomék a legjobb példa rá. Ők nagyon ritkán rendelnek kaját, többnyire otthon főznek, tehát az időhiány/lustaság nem kifogás náluk. Na de folyton ilyeneket esznek, hogy sült krumpli, sült kolbász, tészták dögivel, zsíros húsok, sonka, szalonna, rengeteg krumpli, fánk, lángos.... szóval többnyire olyan kaják, amik teli vannak kalóriával, viszont hasznos tápértékük nemigen van. És mivel nem is laktatnak sokáig, ezért naponta többször is esznek belőle.

A zöldség és a gyümölcs ritka "vendég" náluk, ellenben teli a szekrény csokival, cukorkákkal. Ja és azt mondanom sem kell, hogy kizárólag fehér lisztet, cukrot, napraforgóolajat használnak, semmi alternatívára nem nyitottak.


A mozgás pedig többnyire annyiban kimerül, hogy a parkolóból besétálnak a munkahelyre/lakásba. Elég szépen el is vannak hízva mindketten, és szedik a gyógyszereket szívbetegségre, magas vérnyomásra stb.


Ja és szerintük ez a jó, a normális. Múltkor mikor nálunk jártak, és látták, hogy mi elég sok nyers zöldséget és gyümölcsöt eszünk, meg csak tk liszt és eritrit van otthon, akkor anyós be is szólt, hogy "már ti is ezt az egészségmániás hülyeséget nyomjátok?" Nem tudom, az ilyen embereknek mi jár a fejében....

2021. jan. 27. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, miért hiszik azt sokan, h az erithrit egeszseges. :D

Bromira nem az, ahogy a legtöbb edesito sem. Legalábbis a kristalycukortol vagy méztől sok embernek nincs baja, a mesterséges szroktol meg hányinger, hasmenés, gyomorpanaszok...

2021. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, kérdező, na de hogy a zsíros hús, kolbász, szalonna nem laktat sokáig, vagy hogy eleve egészségtelen ételnek számít, azzal vitatkoznék.

Az előző válaszokkal maximálisan egyetértek.

2021. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, talán nem fogalmaztam teljese világosan, bár így is hosszú lett a kommentem :D A "nem laktat sokáig" az olyan kajákra értettem, mint pl a fánk, lángos, vagy a krumplis/grízes/káposztás stb. tészta, meg a sült krumpli, szilvás gombóc, ilyesmik. Ezekből tényleg hiába eszel meg egy nagy tányérral, 2-3 óra és ismét éhes vagy, mert telítenek el hosszú ideig.


A zsíros húsokat sem tartom feltétlenül ördögtől valónak, viszont szerintem azért nem túl jó ötlet 7-ből 6 nap ilyeneket enni. Főleg vacsorára, úgy, hogy az ebéd is pörkölt volt.


Remélem, így már jobban érthető, mire gondoltam :)

2021. jan. 27. 13:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Kb. öt élve teljesen átálltam a mediterrán étrendre.

Kizárólag olívaolaj van nálam. Csirkehús, sok zöldség és gyümölcs kevés édesség. Kenyér, péksütemény, kolbászok vagy más vöröshusok nulla.

Néha étkezések után 2 dcl. vörösbor.

Az egészségi állapotom, vérnyomásom, cukrom stb.. mind a normál értéken van.

A velem egyidős barátaim 10-12 féle gyógyszert szednek és nem hiszik el, hogy én egyet sem.

Pedig ilyen egyszerű ez.

2021. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!