Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért most kezdtem el hízni?

Miért most kezdtem el hízni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Egész életemben vékony alkat voltam. Most vagyok 175cm és 62kg. Tudom ezek normális arányok, csakhogy nemrég (pár nappal ezelőtt) 57kg voltam. Az életvitelem egyszerűen borzalmas, napközben nem eszem sokat (és akkor sem túl egészséges dolgokat) éjszaka viszont be szoktam kajálni (szintén nem túl egészséges dolgokat pl. Csoki,nasi)

Világ életemben ilyesmi volt az étrendem kb. De eddig soha nem volt vele gond. Ehettem akármennyit akármiből akármikor, egy dekát nem híztam. Mióta tart a pandémia, a napi mozgásom a nullával egyenlő kb. Heti 3 szor szoktam fenékre edzeni de ennyi kb. Viszont ennek az életmódnak kb. most érződik csak a hatása. Na de kérdem én, miért csak most? Már majdnem egy éve élek így minden nap és csak most kezdem el hízni? A vírus előtt sem voltam túl mozgékony lány. Annyi volt a napi mozgásom, hogy elmentem a suliba és haza. És mindamellett minden nap benyomtam legalább egy tábla csokit és semmi. Akkor most mi történt? Lelassult volna az anyagcserém?



2021. jan. 30. 00:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyagcsere változik az évek során, főleg lassul. sok mindentől függ pl hormonok.
2021. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj még egyszer hozzászólnom (9.), de nekem is épp 20 évesen kezdődött ez. Igaz hogy pajzsmirigyes vagyok de nem gáz szinten, és kezelve is van.

19 évesen még 58 kiló voltam, és mindössze 21-nek kellett lennem hogy elérjem a 71-et. Remélem, nem marad ez az ütem.

2021. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Terhesség szóba jöhet?

Meg nem tudom, eddig hogyan mérted a súlyod, menstruáció előtt visszatartja a szervezet a vizet, így simán 4-5 kilóval többet mutat a mérleg. (168/65kg)

2021. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A terhesség kizárt mivel most nem élek kapcsolatban, és nem is az aggaszt amit a mérleg mutat hanem amit a tükörben látok. A hasam normalizálódott azóta de a fejem egyre csak nagyobb és nagyobb. Pedig diétázom és mozgok minden nap. A testem összes részén iszonyú csinos vagyok, a fejem mégis csak nő és nő megállás nélkül. Mit csinálok rosszul? Már komolyan lassan nem is merek enni. Régebben sosem volt ekkora a fejem, olyan tokám lett, hogy az állvonalamból már semmi nem látszik, hol ott régebben nagyon is látszódott.
2021. febr. 7. 22:54
 15/19 anonim ***** válasza:
A cukoranyagcserét kellene ellenőriztetned minél előbb!
2021. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az állvonal tényleg csak a legcingárabb embereknél látszódik nagyon. Arcpuffadásról én úgy tudom, hogy pajzsmirigybajnál vagy masszív ivásnál jelentkezik. Ha ez az egyetlen szépséghiba az egész testeden, szerintem ne ess depresszióba. Nekem például semmi nem szép a testemen és még kiváló étrenddel sem tehetek érte semmit. Merj enni, mert ha a tested meg akar dagadni, az márpedig meg fog, mindegy milyen keveset eszel mert még rohadt sok tényező formálja a testünket az evésen kívül.
2021. febr. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16

Próbáltam így gondolkodni de folyton eszembe jut, hogy régebben mennyivel csinosabban néztem ki, és vissza akarom kapni azt a külsőmet :(

Már egy csepp önbizalmam sem maradt emiatt az egy apróság miatt. Tudom hülyén hangzik meg felszínesen de sajnos ez van. Hiányzik a karcsú arcom, már magamra se ismerek ha belenézek a tükörbe :(

2021. febr. 7. 23:16
 18/19 anonim ***** válasza:

Emiatt valóban nem kell kétségbe esni, de nagyonis megértem a problémát. A testkép felborulása komoly lelki gondokat tud okozni.

Azért irtam, hogy a cukor anyagcserédet vizsgáltasd ki, mert a covid-nak lehet ilyen szövődménye még akkor is, ha tünetmentes voltál.

De egyebként bármi más is okozhat anyagcsere zavart: stressz, kevés alvás, sok munka, túlzott edzés, nem megfelelő táplálkozás, stb.

A vizsgálat nem egy bonyolult dolog, és valószínűleg lelkileg is jobban éreznéd magad, ha legalább tudnád az okot.

2021. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 173 centi vagyok. 20 évesen 55 kg voltam, majd pár hónappal később 74!!!! Kb 6 hónap alatt szedtem fel 20 kilót úgy, hogy pontosan ugyanannyit ettem és mozogtam, mint azelőtt. Kiderült PCO szindrómám van. Az egy csodálatos hormonzavar. Szerintem mindenképpen nézettess a háziorvos által egy hormonpanelt vérből,ártani nem árthat.
2021. márc. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!