Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorfüggő vagyok! Mit tegyek?

Cukorfüggő vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem viccelek, egésznap az édeset kívánom. Ha nincs semmi édes képes vagyok magába kristálycukrot enni csak hogy enyhüljön a "vágyam". Normális testalkatú vagyok, senki nem hiszi el amiket mondok mert nem látszik rajtam. Volt olyan hogy megettem 5 tábla XXL-es milka csokit egy nap, vagy sok zacskó gumicukrot. De még az sem elég sokszor. Kipróbáltam hogy egy nap semmi édeset nem ettem de nem bírtam aludni hajnaban felkeltem és bezabáltam minden édes kaját. Nagyon durva ez már nem csak sima édesszájúság. Kb. 2-3 hónapja megy ez...
2021. febr. 1. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Én imádom az édes dolgokat, de 5 tábla XXL Milka?! Ez emberfeletti teljesítmény.
2021. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg de nem csodálom, hogy nem hisznek neked. 5 nagytábla Milka az másfél kiló. Igen, cukorfüggő vagy, de nemsokára cukorbeteg is leszel. A hasnyálmirigyed nem fogja bírni ezt a tempót.
2021. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy cukoréhség cink és B 6 vitaminhiányt, kimerültséget jelez.

És mivel, a cukros dolgok boldogsághormonokat termelnek, ezért valószínűleg a hangulatod miatt kívánsz ennyi cukrosat.

Próbáld gyümölcsökkel kompenzálni a sok cukrot. :-)

2021. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is cukor/csokifüggőnek vallom magam, de Te túlteszel rajtam is! Ezt így ne folytasd, kérj orvosi segítséget! Mondd el a háziorvosnak, remélhetőleg lesz valami megoldási javaslata. Ha nem, akkor talán egy jó pszichiáter tudna segíteni.
2021. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?😂😂😂

Ha szüleiddel élsz mondd meg nekik hogy ne vegyenek több csokit xD

2021. febr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként egyél rendes kajából eleget, legalább napi 3x. Azt is edd meg, ami nem édes, vagy nem nagyon ízlik.

Ha egyik napról a másikra próbálod teljesen elhagyni a cukrot, az nagyon nehéz, óriási akaraterő kell hozzá. Főleg, ha otthon van kristálycukor és csoki, mindenféle édesség.

Csináld inkább fokozatosan, kisebb lépésekben. Pl. vegyetek egy üveg mézet és friss gyümölcsöket a sok csoki helyett. Amikor rádjön az "édességehetnék", főzz egy teát (gyógyteákat javasolnám, pl. borsmenta, citromfű, hárs). Egy bögrébe csak 1 teáskanál mézet tegyél, és idd meg. Vagy csinálj egy cukormentes turmixot - ha savanyú gyümölcsből készíted, tegyél bele egy érett banánt is. Ha éhes vagy, egyél valami sósat először, ezzel lakj jól. Utána édességként egyél friss gyümölcsöt, pár szem aszalt gyümölcs is belefér. Vehetnétek magas kakaótartalmú étcsokit is, ebből ehetsz 1 kockával étkezés után, csak hogy ne hiányozzon maga a kakaó. Vagy sima kakaóporral készíthetsz magadnak valamit (mézzel), de ne legyen nagyon édes, csak éppen hogy.

Ha így kibírsz két hetet, akkor jócskán csökkentheted a cukorfüggőségedet. Ha érzed a javulást, hetente 1x megengedhetsz magadnak (főétkezés után) 1 kis szelet csokit. Táblásat ne vegyetek, és ne legyen otthon kis csokikból, egyéb cukros nasikból se egy kiló, mert lehet, hogy megint mindet meg fogod enni, és kezdheted elölről. Jó lenne, ha a családod is tudna neked segíteni ebben, enélkül nem lesz könnyű dolgod.

2021. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!