Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexiások hogyan bírják...

Az anorexiások hogyan bírják megállni hogy ne egyenek pl egy sütiből? Mennyit esznek egy nap? És általában miket? Mennyit mozognak? És mit?

Figyelt kérdés
Aki szeretné leírhatja hány éves, hány kiló, mióta anorexiás, hogyan alakult ki nála az anorexia, hogyan titkolja otthon hogy nem eszik, tudja e valaki hogy anorexiás, mennyi a célsúlya, vannak e falásrohamai, vannak e rosszabb időszakai amikor rengeteget eszik és hízik, mennyit szokott fogyni pl hetente, stb..

2021. febr. 24. 00:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az természetes jelenség, hogy időnként nem pont sütit ennénk, szóval nem nehéz megállni. Még ha kopog is a szemem az éhségtől, nem biztos, hogy pont egy süteményben látnám a megmentést, sokkal inkább kívánnék normális dolgokat, akár még egy szelet kenyeret is.
2021. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Én eleinte csak válogattam.Aztán csak ilyen “clean” ételeket ettem.Aztán szigorúan szàmoltam a kalóriákat.Egy ideig így éltem.Aztàn elkezdtem szedni napi 3-4 adipexet,addig nem ettem ameddig nem akartam.Aztán már mindenféle szert csak azért használtam,hogy fogyjak.Sose voltam több mint 60 kg a 170cm-hez.Legalacsonyabb súlyom 46 kg volt.Tudod mit ettem? Hétfőn egy túró rudit,kedden egy narancsot.Meg napi 3-5 csésze kávét.Aztàn ha egy teljes tânyér ètelt megettem nyilvàn ki is hànytam
2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia kulcsa nem a súly, nem a kilók, hanem a kontroll kétségbeesett keresése.


A beteg minden áron szeretné az akarata alá vonni a testét, a viselkedését, és nem lát tisztán.


Nem arról van szó, hogy nem éhes vagy nem kívánja. Arról, hogy meg tudja-e állni, hogy tud-e még sźarabbul lenni, hogy tökéletes-e, hogy ő a legbetegebb-e.


Pont erről a versenyről szól a kérdés is, keresni a másikat akivel versenyezni lehet, vagy ha kevésbé van rosszul mint ő, akkor mint elrettentő példát használni, hogy lám, így jár az aki gyenge, aki nem tudja magát türtőztetni stb.


És igen, rejtegetik a szülők elől, de ugyanakkor arról is szól hogy basszus, valaki segítsen már.


Az anorexia nem mindig jelent alacsony súlyt, sok nqgyon beteg ember egyáltalán nem vékony, hanem jojózik, stb.

Ez egy mentális betegség, és pontosan az a baj, hogy az agyat építi le, akár 5-10-15-20 évvel is visszamaradnak emberek miatta. Az agy zsírból van, és bizony ha nem kap meg minden tápanyagot, le tud épülni.


Pont emiatt tök felesleges a kilók/fogyás oldaláról megkőzelíteni, mert a beteg csak úgy veszi mind a pozitív mind a negatív kommentet mint felhívást keringőre.

2021. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia nem az, hogy elhatározod, hogy nem eszel szinte soha többet és durr anorexiás lettél. Az anorexia egy nagyon kemény lelki/testi változás. Az anorexiat általában több évi lelki örlődés előzi meg. Általában az anorexiások kövérek voltak, rengeteg negatív atrocitás érte őket. A végén hiába fogynak le, elvesztik a kontrolt, a tükörben a régi testük villan be, kb megszunik a valósággal az összes kapcsolatuk. Hajnalig fentvannak kalóriát számolni, az ájulás szélén vannak és ezt élvezik. Sajnos én meg a vatta evésig is eljutottam.... Kisebb nagyobb gondjuk, hogy van e sütemény vagy nincs. Én pl a szalámit is kcalba mertem. 40 kilósan kerültem a pszichiáterhez. Aki halkan megjegyzem nem ért semmit. Lemerte hány kiló vagyok és mondta egyek többet. Már 8 éve nem járok hozzá, 6 éve érzem magam gyógyultnak. A régi igaz sosem leszek, mert a múltból a reggeli súlymérés megmaradt.... De azonkívül napi 1800-2000 kcalon élek süti hambi minden és boldogan elvagyok.
2021. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
Hmm, jó kérdés. A klausztrofóbiások hogy tudják megállni, hogy ne menjenek tömegbe meg zárt helyekre?
2021. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a kérdést ebben a kategóriában.. A fogyásnak pont nem az anorexiásoknak kellene alapul vennie. Én is voltam az, nem mondanám nagyon egészségesnek. Először hiúságból tetszett, hogy olyan vékony vagyok mint a kifutó modellek.. Aztán amikor már hullott a hajam, száraz volt a bőröm, meg minden emésztési panaszaim lettek már nem volt ennyire vicces.
2021. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Én már szóltam a modoknak, jelentsd te is.


Van itt pár pro ana akik időnként írnak a topicba, és nem mindet rakják át a mentális egészség topicba.

2021. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#17 nem tudom miért kell jelenteni a kérdésemet, de remélem boldogabb lettél tőle:) érdekel a téma, ennyi az egész, nincs itt semmiféle Pro Ana tartalom
2021. márc. 11. 14:28
 19/21 anonim ***** válasza:
94%
Az anorexiások táplálkozási szokásai nem a fogyókúrák kategóriájába tartoznak. Ennek a kategóriának a fogyni vágyókat kellene segítenie az által hogy ide kérdéseket tehetnek fel. Ugyan az anorexiában is benne van a fogyás, azonban ez egy mentális betegség, étkezési zavar, tehát nem ebbe a kategóriába tartozik.
2021. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#19es igen benne van a fogyás az anorexiában és tudom hogy ők sokat nézik ezt a kategóriát azért tettem ide, de akkor elnézést kérek! Máskor már nem ide fogom tenni!
2021. márc. 11. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!