Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tengetik egyesek 1000-12...

Miért tengetik egyesek 1000-1200 kcal-on az életüket?

Figyelt kérdés
Miért hiszik, hogy ezzel a drasztikus önkorlátozással tartósan le tudnak fogyni? Ha állandóan megszorításból, majd túlevésből áll az életük, mikor tanulják meg, mire is van szüksége a szervezetüknek, mennyitől működik jól a testük? Miért jó, ha enerváltan, szinte élő halottként vergődnek végig a napjukon, miközben más sem jár a fejükben, mint az, hogy mit és mennyit egyenek. Egy aktív dolgozó nőnek nem volna szabad 2000 kcal alatti energiabevitellel kínoznia magát, még akkor sem, ha ülőmunkát végez.

2021. márc. 12. 17:26
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

#10

Az állításaim egészséges hormonrendszerrel rendelkező emberekre vonatkoztak. És továbbra is tartom őket.

Aki alacsony kalóriabevitel mellett hízik, az korábban már tönkre tette az életvitelével, táplálkozásával a hormonrendszerét.

2021. márc. 17. 10:06
 12/36 A kérdező kommentje:

#10

A kényelmi súly nem az, amire te gondolsz.

2021. márc. 17. 10:08
 13/36 anonim ***** válasza:

#11: Ez nem igaz. Megint a szűklátókörűséged beszél belőled. Írtam már szerintem, hogy nálunk mindenki ilyen a családban, voltunk összesen már több tucat vizsgálaton, és teljesen rendben van a hormonháztartásunk.

#12: Lehet. Viszont akkor a te logikád szerint nekem nincs is ilyenem. 160 kg-osan éreztem én a legjobban magam, viszont te meg azt mondod hogy a 2000 kcal már sanyargatás tehát akkor a 108 kg sem kényelmi súly.

2021. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

#13

Mit értesz szűklátókörűségen?

Olvass utána, hogyan változik meg az anyagcseréje és a hormonháztartása annak, aki - mint te - közel 60 kilót ledob magáról. Te most ragaszkodsz a fogyással elért súlyodhoz, és ezért képes vagy alulenni, csak mert erre pazarlod az akaraterőd. Az elhízásokat és a fogyásokat nem lehet kitörölni a szervezetből, mintha meg sem történtek volna.

2021. márc. 17. 10:35
 15/36 anonim ***** válasza:

Szűklátókörűséged azt értem, hogy nem érted meg, hogy minden emberi szervezetnek más és más mennyiségű energiára van szüksége. Nem érted meg, hogy vannak akiknek több energiát kell bevinniük a testsúlyuk tartásához, másoknak meg kevesebbet.

Miután ledobtam a 60 kg-ot, azután voltam hormonvizsgálaton, utána merült fel, hogy lehet valami nem stimmel velem. (Ez egyébként 5 éve volt.) Ezekre az eredményekre mondták azt, hogy minden rendben van. De például a testvéreim (akik szintén voltak ilyen vizsgálaton) sosem diétáztak, gyerek korunk óta kevés energiát vittek be a súlytartáshoz, és nekik is minden leletük tökéletes. Ahogy apámnak is az volt, csak ő még úgy 30 éve esett át ezeken.

2021. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

#15

Én a biológia törvényszerűségeire hivatkozom, te viszont a levegőbe beszélsz.


A kulcsszavak, amiket be kell írnod a keresőbe: leptin, ghrelin, set point weight, éhezéses üzemmód

2021. márc. 17. 11:07
 17/36 anonim ***** válasza:

8 vagyok(nem a 6-os). Attól amitől igazán jól érezn~m magam felhíznék 70 kilóra ami nagyon sok lenne. 160 centi vagyok és 58 kiló. Nem vagyok vékony. Szóval ha elkezdenék enni finom friss kenyeret császárszalonnával, megfejelném a kedvenc túrórudimmal és kb így étkeznék tuti higy fel menne minimum 10 kiló. 64 kilónál mondam azt hogy elég, vissza kell vennem.

Ha pedig a hormongáztartásról beszélsz elfelejted hogy nem csak betegség okozhatja, az ember teste öregszik. Bizony. Te sem leszel mindig fiatal. Meglátod majd higy ahhogy öregszel egyre jobban vigyázni kell, mert ugyanattol az ételtől amit 20-25 évesen ettél, 35-40 évesen hízni fogsz. Higy mirt? Mert lelassul az anyagcsere, plusz hormon változás kezdődik. Nőknél is és férfiaknál is. Ez van. Ezzel nem tudsz vitatkozni, nem is én találtam ki.

2021. márc. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

#17

43 éves nő vagyok, átlag 2500 kcal-t eszem naponta, tartom a súlyom. Miről beszélünk?


Hogy mi esik jól a szervezetnek, az nem csak abból áll, hogy neked mi ízlik. Nekem például a császárszalonnától és a túró ruditól nem működik optimálisan a szervezetem. Nem azért, mert valaki azt mondta, hanem azért, mert alaposan megfigyeltem a működésemet és a testem reakcióit. Ettől persze még találhatom mindkettőt ízletesnek.

2021. márc. 17. 11:53
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

38 éves nő vagyok, átlag 1500 kcal-t eszem naponta, tartom a súlyom. Miről beszélünk?

Osztom én is az többiek véleményét. Ne magadból indulj ki, ne hidd hogy mindenkinek ugyan annyit kell ennie. A férjem például 80 kg, napi 5000 kcal körül visz be és tartja a súlyát. Pedig nem mozog sokat. Gyerek kora óta sovány volt mindig is. Akkor szerinted neki is gond van az anyagcseréjével és hormon rendszerével? Ha igen, akkor megadjam annak az endokrinológusnak az elérhetőségét aki azt mondta hogy nincs semmi baja, hogy számon kérd rajta a hozzá nem értését?

2021. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

#19

Sajnálom, hogy ennyire felzaklattalak.

2021. márc. 17. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!