Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tengetik egyesek 1000-12...

Miért tengetik egyesek 1000-1200 kcal-on az életüket?

Figyelt kérdés
Miért hiszik, hogy ezzel a drasztikus önkorlátozással tartósan le tudnak fogyni? Ha állandóan megszorításból, majd túlevésből áll az életük, mikor tanulják meg, mire is van szüksége a szervezetüknek, mennyitől működik jól a testük? Miért jó, ha enerváltan, szinte élő halottként vergődnek végig a napjukon, miközben más sem jár a fejükben, mint az, hogy mit és mennyit egyenek. Egy aktív dolgozó nőnek nem volna szabad 2000 kcal alatti energiabevitellel kínoznia magát, még akkor sem, ha ülőmunkát végez.

2021. márc. 12. 17:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor te milyen fogyókúrát, illetve súlytartást javasolsz?
2021. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
18. Ok, 43 vagy. De milyen magas és hány kiló?
2021. márc. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

#21

Én semmilyen fogyókúrát nem javasolok. Kifejezetten ellenzem a diétaszemléletet. Ha a saját életedet éled, és nem másoknak akarsz megfelelni, akkor pontosan annyit fogsz enni, amennyire szükséged van. Amíg a diéták mondják meg, hogy mit, mikor és mennyit egyél, amíg a kalkulátorok döntik el helyetted, hogy hány kilónak "kell" lenned, addig közöd nincs a saját életedhez. Az ételhez és az evéshez fűződő viszonyod pontosan tükrözi az élethez való viszonyodat.

2021. márc. 17. 14:06
 24/36 A kérdező kommentje:

#18

173/66

2021. márc. 17. 14:07
 25/36 anonim ***** válasza:

Előszöris egy félreértést szeretnék tisztázni. A diéta nem egyenlő a fogyókúrával. Létezik cukrosoknak, köszvényeseknek is diétája, de ez nem fogyókúra.

Másodszor félreértettél. Sok ember aki egészséges mint én nem előírt diéta szerint eszik. És így is be lehet tartani egy bizonyos kaloriamennyiséget. Miért ne lehetne? És igen beviszek mindenféle vitamint és ásványi anyagot. Tudod hogy milyen sok van az avokádóban, mandulában, mogyoróan? Nem is kell belőle sok. Sokkal jobban járok vele mintha megleszek pár hagyományos fasirtot ami megszívta magát zsírral és nincs is benne sok vitamin.

Muszály odafigyelni mert ha lépten nyomon megenném amit mrgkívánok mint írtam plusz 10 kiló lenne rajtam. Mond már meg higy az miért lenne jó? Felállnánakna a a buszon mert azt hinnék terhes vagyok közben nem 🙂, mégcsúnyább lenne a narancsbőröm, és fizikailag sem bírnék ennyit. Mondanom se kell hogy a szívemre még sokáig szükségem van.

Ha valóban 66 vagy szerencsés alkat vagy, de azt hittem ennyi idősen az ember már tudja ha nem is saját de ismerősei példájából hogy a testünk nem ugyanúgy viselkedik.

2021. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

#25

Diétaszemléleten csupán a szervezet igényeit nem figyelembe vevő önkorlátozást értem. Nem azt, hogy megválogatod, mit eszel.

Ha zsírral megszívott fasírtot eszel, akkor sem veszed figyelembe a szervezeted igényeit, vagyis nem állítottam, hogy az lenne a jó neked. Magas tápértékű ételekből is be lehet vinni a megfelelő mennyiséget. És az egy felnőtt ember számára nem 1200 kcal. Aki ennyin tartja a súlyát, vagy még hízik is tőle, az nagyon tönkretette az anyagcseréjét az évek során. Leggyakrabban fogyó- és hízókúrák váltogatásával.

2021. márc. 17. 15:23
 27/36 anonim ***** válasza:
🙄 Feladom. Te úgyis mindent jobban tudsz.
2021. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ja és a 1200-at mozgás nélkül ítam, de ezt oda is írtam. Az alap gondollat az volt hogy ez mozgás nélkül értendő. De ma futottam úgyhogy ma szerintem 1400 is belefér. Na mindegy ez van. Szép napot!
2021. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#28

1400 kcal volna az, amennyire akkor is szüksége volna a szervezetednek, ha csak az ágyban feküdnél egész nap, és ha az évek során nem lassítottad volna be annyira az anyagcserédet. Most ott tartasz, hogy ennyitől félsz, mert hízásnak indulsz. Ez nonszensz. A 38 éves még egy fiatal szervezet. Az ember 45 éves koráig ifjúkorúnak számít. 45-től középkorú. :)

2021. márc. 17. 15:55
 30/36 anonim ***** válasza:
Magyarországon 30-tól középkorú, 50-től meg rokkant az ember :D Legalábbis az emberek egy rétege, akik fizikai munkát végeznek.
2021. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!